Якщо у День міста ніхто не напився  і не побився, значить свято вдалося

SambirWZ
467
Пів години з мером Хирова Мирославою Королюк вистачило, щоб обговорити всі найактуальніші проблеми і зарядитися ідеями
Офіційно цей захід можна назвати робочою поїздкою голови Самбірської районної ради Віталія КІМАКА до керівництва Хирівської ТГ. Насправді, просто дружня розмова партнерів. Голова ради Мирослава КОРОЛЮК навіть на пів години перервала свою відпустку.

Розпочну з комплімента. Якщо на початку каденції Мирослава Ігорівна виглядала розгубленою – невідомо, куди потрапила, то тепер відчувається начальницький підхід, розуміння ситуації, впевненість… Розповіла, що тиждень перед тим влаштували День міста. Такого дійства давно не провадили, а тому вирішили відновити історичну справедливість. День обрали не випадково – місцевий літописець Олександр ДОРОШЕНКО дослідив, що це день створення «Просвіти», а оскільки усе колись розпочиналося з «Просвіти», то й день вдалий. Було дуже багато людей, була гарна атмосфера, а як підсумок вдало проведеного дозвілля пані Королюк сказала: «Ніхто не напився і ніхто не побився». Ну, і слава Богу…

Продовжуючи тему, Віталій Кімак зазначив, що велика Самбірщина готує велику карту з туристичним ухилом. А тому було б добре, аби вчителі вивчили туристичний потенціал краю, видатні і привабливі місця, а відтак все це нанесуть на мапу і поїдуть до нас туристи, перепрошую, табунами. 

Мирослава Ігорівна похвалилася, що бюджет рада виконує і це на сьогодні справді непоганий показник. Доходи приносить земля, підприємці. автозаправки, а чи не найбільшим платником є прикордонна Смільниця – 4,5 мільйона гривень. І певна річ, бюджетні організації, які працюють «на чисто» і чемно сплачують ПДФО. Між іншим, Віталій Кімак, який пильнує всі законодавчі зміни у децентралізації, трохи ошелешив нас, бо столичні реформатори вирішили той основний податок – ПДФО, платити в бюджети тих громад, де прописаний працівник. Тобто, якщо хирівчанин працює у Старому Самборі, то його податок піде у Старий Самбір. Чим це загрожує громадам? Ні, не розвитком бізнесу чи пошуком інвесторів, а гонитвою за прописаними людьми. Чим більше працюючого люду прописані, тим багатшими будете. Й економіки не треба… Якась дурня…

Перед тим, як відбулася децентралізація і утворилися громади, було багато бесід на тему, що ось тепер ми чесно і чемно будемо платити податки, бо то наші гроші у нашій казні. Патріотизм скінчився, коли треба було платити. В Хирові нам розповіли, що влада провела перевірку реалізації підакцизних товарів. В одній крамниці продавчиня зізналася, що продала лише чвертку горілку і пачку цигарок. Кого обманювати, якщо під лядою було уже 7 порожніх півлітрівок. Вранішні пиячки уже спустошили, але через апарат не пройшло…

З освітою усе гаразд. Пані Мирослава каже, що мережа закладів така, що й скорочувати школи нема потреби, а от лікарня залишається проблемою. У Хирові шпиталь на 25 ліжок. 10 неврологічних і 15 терапевтичних. Але все це філія від Добромильської лікарні, яка потерпає від нестачі коштів на зарплати. Утримувати лікарню, каже пані голова, не потрафлять. А тому на перспективу міркують так: або це буде амбулаторія сімейної медицини, або лікарня з денним стаціонаром… Віталій Кімак навів цікавий факт. Рудківська лікарня у ковідний час заробила собі більше 4 мільйонів гривень, і ще має ці гроші. Вів до того, що у будь-якому випадку треба шукати вихід з ситуації… Поділилася пані Мирослава ідеєю відкрити дитячий садок у Старяві, мовляв, там все для цього є, як і дві групи дітей можна набрати. Бракує хіба кухонного обладнання. Дай Боже, що то була єдина проблема, бо на території колишнього Самбірського району є садочки як от у Кульчицях, Чукві, які хоч нині можна відкрити для дітвори. Але громада повинна передбачити кілька мільйонів на утримання установ, прокоментував ситуацію пан Кімак. Хоча додав, що під лежачий камінь вода не потече. І добру ідею треба впроваджувати в життя. 

Торкнулися цікавої теми – залізничне сполучення, і дійшли висновку, що залізниця нас не чує. Не курсують Львів-Солотвино, Самбір – у бік Хирова – такий собі двовагонний, повільний. Колійовці кажуть ваді: спочатку поверніть гроші за пільговиків, а потім ми подумаємо, що робити… 

Ми говорили і про інші проблеми і нам навіть здалося, що приїзд голови райради додав якогось стимулу місцевим урядникам – ними хтось поцікавився! Віталій Кімак зазначив, що обласна рада має передати районам, а ті громадам, усі програми, завдяки яким можна здобувати гроші для своїх територій. В райраді є фахівець, який розуміється на написанні проєктів, два фахівці є в РДА. Тобто, будь-яка підтримка у перемогах гарантована. А ми гуртом придумали ідею – написати проєкт для придбання кухонного обладнання в майбутній Старявський садок.

Роман ІВАНЧУК.      

Вас це може зацікавити

Залишити комментар