З двадцяти закритих на Львівщині  шкіл – п’ять у Стрілківській окрузі

SambirWZ
644
Тема, до якої ми не раз поверталися, – оптимізація шкіл, дійшла і до львівських телевізійників. Вони приїхали у Стрілківську ТГ і розпитували про настрої людей. Адже з 1 вересня на Львівщині не відкриється понад 20 малокомплектних шкіл, де навчалося менше 25 учнів. Ми щедро доповнили цю статистку.

У селі Дністрик закрили школу, де навчали учнів лише початкових класів. Заклад відвідували 14 школярів. А викладали науки їм п’ятеро вчителів. З 1 вересня діти із Дністрика ходитимуть до навчального закладу у сусіднє село Головецько. Але мешканці Дністрика від цього не в захопленні. Пані Катерина каже: коли тут уроки закінчилися, внук прийшов до мене, потім я його вже веду додому. Звичайно, для нас буде непрактично, щоб він ходив у школу в інше село… «Та зовсім незручно! А що ми зробимо? Та хай би школа була, чи ми проти? Таких дітей малих давати кудись. Та хай би діти ходили до школи сюди, вчилися, а не в Головецько їхали такі малі», – вважає ще одна мешканка села Дністрик пані Марія.

Загалом у Стрілківській громаді закрили 5 навчальних закладів. Відтак, діти зі Смеречанської, Дністрицької та Головецько-Золотнівської шкіл будуть ходити до опорної – у Головецько. Дітей Великої Волосянки тепер навчатимуть у Стрілках, а це за 10 кілометрів або ж в Ясениці-Замковій за 7 кілометрів. Вихованців Тур’є-Горішнянської школи переведуть до іншої, що у їхньому ж селі.

Місцева влада пояснює це демографічною ситуацією: низькою народжуваністю та великою міграцією. Також, кажуть, у закритих школах не було належних умов для навчання. Та, найголовніше, – брак коштів. «Держава делегувала свої повноваження громадам і всі громади відповідають за якісь надання тих освітніх послуг. З повноваженнями, відповідно, держава мала би надати і фінансовий ресурс. У нашій громаді для оплати праці педагогічних працівників потрібно 57 млн. 400 тис. грн. А надана освітня субвенція – 53 млн. грн. Відповідно, виник дефіцит», – пояснює голова Стрілківської територіальної громади Микола ДРОЗД. У місцевому управлінні освіти обіцяють зробити все, аби закриття шкіл не стало травматичним ні для учнів, ні для вчителів. Зокрема, дітей до навчальних закладів планують довозити «Школяриками».

Взагалі, прикро все це чути і бачити, але така наша гірка доля. Мене ж розхвилював інший момент: коли у Старосамбірській громаді закривали Лаврівський сиротинець, бо на 9 дітей треба було 4,5 мільйони гривень, то один зі стрілківських активістів здійняв ґвалт, мовляв, о, Боже, як то страшно, обділяють діточок, нехай чиновники райради поділяться з ними своїми преміями… А у самій Стрілківській громаді закрили відразу 5 шкіл з двадцяти у всій області і ніхто нікого не ґвалтує.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар