З вересня листоноші принесуть пенсію не усім

SambirWZ
199
Таке дурнувате відчуття, що в Україні все робиться так, аби було гірше, проблемніше… Споконвіків пенсію у селах розносили листоноші. Кожен пенсіонер знав свій день, чекав представника пошти, міг на знак вдячності пару гривень йому залишити… Тепер все це уряд вирішив зламати.

У березні прийняв постанову «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України». І знаєте, що у ці слова заховали? До 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе  перший конкурс  для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ «Укрпошта». Тепер – увага! Люди з інвалідністю І групи, особи, які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, особи, які досягли 80-річного віку, одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.
Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні  обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати  пенсій. У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням».
Коли ця новизна дійшла до народу, здійнявся справжній ґвалт: міські пенсіонери, мешканці приміських сіл ще якось дадуть собі раду, а де шукати банкомати, наприклад, у Стрілківській чи Боринській громадах? А шукати так чи інакше доведеться… Чесно сказати, визнаємо рацію одній нашій читачці, яка. увійшовши у курс справ, сказала як думала: «Так важко увесь вік на ту мізерну пенсію працювала, та ще й отримати її буде проблематично…
Тижнів два тому ми вичитали, що сам Прем’єр обіцяв відтермінувати виконання постанови, поки не будуть погоджені усі моменти з банками і поки не переконаються, що пенсія стане, як би це ліпше сказати, доступною. Хоча приїжджав у Самбір народний депутат України Михайло ЦИМБАЛЮК і казав, що ніхто й нічого не відтерміновує… За істиною ми звернулися до начальника Самбірської пошти Григорія ЗВІРА, бо хто-хто, а він точно має знати, які вказівки приходять по лінії його відомства. Григорій Миколайович зазначив, що чітких вказівок наразі нема, одні урядовці говорять одне, потім інші – інше… Зрештою, все як в Україні… Давайте наразі готуватися до гіршого, а там подивимося, як воно буде.

Роман ІВАНЧУК.

Фото: pershij.com.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар