З життя провінційної медицини: грошей наприкінці березня вистачає хіба на лютневий аванс

SambirWZ
641
Депутати Добромильської громади минулого тижня вникали у проблеми медицини та здоров’я. Виділили гроші на інсулін для хворих на діабет. Щоправда, хтось перепитав, чи компенсують людям те, що не додали наприкінці року? Ні, виявляється, цей борг держава уже забула…

ЗМИЛОСЕРДИЛИСЯ, виділивши кошти, і над двома хворими – хлопчиком з рідкісним захворюванням, що потребує постійного і дорогого лікування, та жінкою, яка має проблеми з нирками і регулярно мусить приймати дорогі медикаменти. Один з них – на місяць коштує 10 тисяч гривень. Ми розпочинаємо з цього, бо насправді, які тільки біди по людях не ходять… І без грошей ти ніхто…

Депутати оголосили початок конкурсу на заміщення вакантної посади головного лікаря Добромильського шпиталю, бо Оксана УРБАНОВИЧ уже тривалий час лише виконує обов’язки. Уже й Національна Служба Здоров’я звернула увагу, що далі укладати угоди з цим закладом не буде, позаяк влада не може призначити головного лікаря.

Про проблеми провініцйної лікарні з болем розповідала депутатам пані Урбанович. Уклали угоди лише на 5 пакетів надання медичної допомоги, а цього явно недостатньо для нормального фінансування. Кількість пакетів будуть збільшувати у квітні. Пошук головного лікаря в Добромилі розпочався… Як і годиться, в комісію увійдуть представники колективу, влади та громадських організацій, причому тих, які мають у своїй дільяності або охорону здоров’я, або боротьбу з корупцією. Признатися, таких організацій у нас небагато, а відтак, не виключено, доктора обиратимуть діячі з інших міст, може навіть зі Львова…

А от із зарплатами – справжня бідося. Щойно закрили січень, щось нашкребуть на лютневий аванс, а далі – хоч плач. Місячний фонд оплати праці – 2 мільйони гривень, а уже бракує цілих три. Тому від імені колективу попросила владу підкинути грошенят, бо не можуть люди ходити на роботу і не отримувати за це нічого, або отримувати з великим запізненням. Ще минулого року колектив так оптимізувався, що далі уже нікуди… Максимально скоротили господарську службу, перепросили і відправили на пенсію медиків літнього віку, а шпиталь, хоч і провінційний, але дуже потрібний людям – сюди приїжджають за здоров’ям навіть з інших громад. Та й Добромильщина надто велика територія. Зрештою, є упевнена тенденція до старіння, а не омолодження людей, тому поміч буде потрібною щоразу частіше. І не кожен потрафить їхати у Старий Самбір, у Самбір, чи, тим паче, у Львів. Згадала пані Урбанович і дитяче відділення, де раніше було 10 ліжок, а зараз лише 5. Зате прийняли до праці молодого і толкового педіатра – це відповідь тим, які кажуть, що педіатрія у Добромилі неефективна. Як би там не було, але і діти часто хворіють, і батькам треба алярмово отримати бодай консультацію. Закривати це чи інші відділення – то абсурд, бо якщо не пильнувати здоров’я людей, то навіщо тоді потрібна влада? Зрештою, медики у маленькій лікарні не розкошують, не отримують премій чи надбавок. Хірург Василь СОРОКА, якого взяли на сесію, мабуть, для поважності делегації, зізнався обранцям, що отримує в місяць 6400 гривень. Хірург найвищої кваліфікації! Отак в обсурдах і живемо… Хтось може сказати, що кількість операцій, проведених у Добромилі, не є дуже великою. Може і не є, але бувають ситуації, що без негайної операції не обійтися. Хтось правильно підмітив: якщо добромильський хірург врятує лише одну людину в рік, то його уже варто тримати. Хоча, шановне панство, треба визнати і той прикрий факт, що провінційним лікарням буде дуже непросто виживати. Тут не знати, як Старому Самбору рятуватися, а Добромилю – і поготів. Проте, повторюємося, у жодному випадку не можна допусти, аби такі шпиталі повмирали. Бо разом з ними і ми будемо помирати…

Зараз, розповіла Оксана Урбанович, маємо спалах з ковідом і в медзакладі дуже багато людей, почали хворіти і діти. Тому навантаження на медиків велике, а уявіть собі, не було б лікарні…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар