За що, кому і скільки треба платити медикам, якщо не замельдувалися у сімейного лікаря

SambirWZ
432
А що каже народ з приводу платно-безплатного лікування і де тут місце для Конституції?
Старосамбірська міська рада затвердила перелік платних послуг для своєї медицини. На всяк випадок, прочитайте, а раптом знадобиться – величезний список є на сайті «Високий Замок. Самбірщина».

Має бути цікаво, бо медики в принципі оприлюднили усе, що вони можуть і вміють робити. І ознайомтеся з вартістю цих послуг, проаналізуєте собі самотужки. Але майте на увазі, що розцінки за конкретні послуги – це для тих, хто звернувся до лікарів БЕЗ СКЕРУВАННЯ СВОГО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ. Якщо за скеруванням, то безкоштовно. Ну, може, відносно безкоштовно. Є там і цікавий пункт «профілактичні огляди» для певної категорії осіб. Сума досить велика. Так ось, її оплачують або самі працівники, або їхні працедавці. Допис на нашому сайті лише за одну ніч здобув близько 700 переглядів – тема, як ми відчули, важлива для пацієнтів. Зрештою, як і для медиків. Бо ситуація нині міняється в інший бік і лікарням радять зверху самим на себе заробляти. О, часи…
Не минули нас і коментарі. Наприклад, Михайло ГАЛЕВИЧ написав: «Конституція України, закріплюючи у статті 49 право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, у частині третій цієї статті встановлює, що в державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно». На це ми йому цілком по-сучасному відповіли, що «Конституція багато чого гарантує, але в житті воно інакше. На жаль» Але отримали від пана Михайла поза вуха: «Ось через те, що працівники ЗМІ, органів самоврядування і державної влади не поширюють до відома людей основні положення Основного Закону України, й виникає самовладдя на місцевому рівні, з яким потрібно боротися всім і всілякими методами. Більше дискутувати на цю тему не буду». «Я теж», – відповів наш репортер.
Але тему продовжив наш читач під «псевдо» «Коля Микола»: «На мою думку, досить дивний прейскурант. Де розмежування між приватною (платною) медициною і держаною (через сімейного лікаря)? Я живу вже декілька років в Іспанії. Європейська система також не ідеальна. «Плюс» – в іспанській медицині – за термінової, нагальної потреби людина може звернутись в «Hospital», де тебе в терміновому порядку обстежать, назначать лікування чи навіть зроблять операцію. Це все безкоштовно.
Що стосується інших звернень (не нагальних), то людина спершу має звернутися до свого сімейного лікаря. Але, щоб до нього звернутись, потрібно в телефонному режимі або через Інтернет взяти дату та час відвідування (сіту) до свого лікаря. Зазвичай, можна взяти на днях, або ж в наступному місяці. Як поталанить. Пізніше, ви приходите на зазначену дату, годину і сімейний лікар скеровує вас до профільного лікаря, в залежності від вашого захворювання (знову «сіта» дата і час). Може бути ще через місяць. Після обстеження в профільного лікаря, вам назначають лікування. Але з цим ви знову зобов’язані звернутися до свого сімейного лікаря («сіта»)… Тобто, процедура може затягнутися на декілька місяців. Зате обстеження безкоштовне, ліки деякі безкоштовні, а деякі – з великою знижкою в аптеках за рецептом лікаря. Ось що таке сімейна медицина в Іспанії…
Інша справа – приватні клініки. Тоді вам не потрібно звертатись до сімейного лікаря, брати час відвідування, чекати… Ви просто звертаєтесь в приватну клініку, вам назначають час відвідування. Ви платите за послуги та лікування. Все швидко». Спасибі, «Колю Миколо» – таке відчуття, що побували за кордоном і тепер маємо що і з чим порівнювати.
Ми не могли не перепитати у медичного директора Старосамбірської лікарні, депутата міської ради Олега ГОРБОВОГО, який надавав нам цю інформацію, куди підуть кошти за надання платних послуг і скільки їх прогнозують. Скільки прогнозують, наразі не можна сказати, а от куди підуть… Оскільки кожна лікарня зараз є неприбутковим підприємством, то кошти можуть йти виключно на покращення бази та модернізацію і вихід на новий рівень якості і сервісу, констатує Олег Володимирович, але, за умови, що нема заборгованості із заробітної плати. В нашому випадку ці кошти покриватимуть відсутність «гірських» надбавок з боку держави.

Роман ІВАНЧУК.

Фото: uainfo.org

Вас це може зацікавити

Залишити комментар