Замітки на «полях» «порядку денного»

SambirWZ
1 055
Експеримент від «Високого Замку» – роль репортера на сесії Хирівської громади виконує… представник громади
Наші журналісти вважають відвідування сесій у громадах справою доволі відповідальною, тому свої відрядження не довіряють нікому. А тут видалася цікава ідея – наш приятель, педагог Микола Нанівський, який працює у Хирові, вирішив піти на сесію сам, а потім розповісти нашим читачам, що побачив, почув і відчув. Ми вирішили, що це може бути гарним експериментом і погодилися. А чому б ні? Чому владу треба бачити лише очима журналістів? Чи був наш автор об’єктивним, чи суб’єктивним, судити вам…

ПІСЛЯ сесії Хирівської міської ради у мене склалися неочікувані враження та виникло кілька фундаментальних питань до керівництва громади та депутатів. Але не про все відразу… Ряд питань, винесених в проєкт рішень, взагалі не були прийняті, бо навіть не розглядали їх у комісіях. Чому? Судячи з коментарів депутатів Любові КУЗЬМИ та Ігоря ГРОМІША, в обранців не було часу вивчити документи, бо їх надіслали надто пізно. Тому у мене питання до адміністрації громади: якщо ви оплачуєте з наших податків  роботу сайту та його адміністрування, то чому проєкти не були опубліковані завчасу?

Освітянські питання в темі оренди «Школярика» та участі в тендерах на закупівлю викликали незначну активність депутатів. Лунали заклики до витребування майна від Старосамбірської ОТГ, бо їй перейшли від ліквідованої Старосамбірської РДА всі матеріальні активи. Крапку дискусіям поставив заступник голови Олег Пухар: запізнілі амбіції до нічого доброго, крім погіршення партнерських стосунків та справ у  судах, не приведуть. Зійшлись на тому, що «Школярики» будуть закуповувати десь ближче до осені і на це знадобиться близько 500 000 грн. співфінасування від громади. А наразі проголосували одноголосно за оренду автобуса у Старосамбірської ТГ. Вартість оренди я не почув… Окремо озвучили суму –  600 000 грн. для співфінансування проєкту реконструкції приміщення будівлі  початкової школи під дошкільний заклад на вул. Січових Стрільців в Хирові.

Харчування школярів. Батьківська плата  за харчування. Безкоштовне харчування малозабезпечених. Створення органу опікунської ради, комісії. Ці та ще ряд питань виносили депутати на розгляд, але дійшли до одного –  харчувати дітей інвалідів, дітей з інвалідністю, дітей учасників АТО. Директори шкіл, старости та соціальні педагоги, класні керівники повинні чітко знати,  яким саме учням з малозабезпечених сімей,  необхідне безкоштовне харчування в школах-садках, і подати відповідні списки на депутатські комісії.

Питання оренди приміщень автошколою «Лідер» та Добромильською музичною школою прийняли одноголосно з коментарями фінансового змісту окремих депутатів. Слово взяла начальник фінвідділу Ірина Борис. Я почув чіткі відповіді на депутатські питання та озвучені суми, які фігурували в прийнятому бюджеті та в правках до нього. У мене склалося враження, що пані Борис – фахівець своєї справи і даремно гроші платників податків не марнує.

Згодом депутати вирішили ще кілька актуальних питань, як от прийняли положення про місцеву пожежну охорону в с. Скелівка,  створили техногенну та евакуаційну комісії, проголосували за надання матеріальної помочі окремим громадянам, виділяли землі в натурі, а ось на питанні сміття в Хирові треба зупинитися. Озвучені суми за вивіз відходів, як на мене, не відповідають дійсності і фактично з реальним станом справ не мають нічого спільного. Спеціального місця, відведеного під полігон, нема, техніки спеціальної нема, відповідних документів – також. Ще 3 місяці максимум хирівське сміття будуть вивозити у Старий Самбір, а далі що?

Комунальне підприємство «Смерічка». Статут. Водоканал. Структура. Сумарна кількість працівників на даний час у двох цих організаціях – 25 осіб! Планували розширити штат комунального підприємства до 23 осіб – це, крім водоканалу. Сумарно 38! Розумію, що це наші люди, які хочуть мати місце праці, але що вони будуть робити і яку суму грошей потребуватимуть на своє утримання? Хтось вніс пропозицію залишитися окремим депутатам після сесії та обговорити ці питання на відповідній комісії.

Конструктивну ідею, запозичену із сусідньої Добромильської ОТГ, озвучив депутат Аслан Басланєєв. Вона стосувалася оптимізації, об’єднання функціональних обов’язків заступників та штату працівників. Чи сприймуть її, не знаю, але може недолуго запитаю читачів, яким чином буде організована робота, наприклад, працівників водоканалу в селах Терло, Лібухова, Скелівка, Гуманець, В. Сушиця, Чаплі, Поляна? Невже будуть проводити воду в домівки мешканцям та ремонтувати відповідне сантехнічне обладнання, включно з насосами, кранами? Селянам хирівські проблеми нецікаві… Але сільського наразі на сесії мало.

Як на мене, важливу тему підняла Любов Кузьма – звернутися до Міністерства закордонних справ, Самбірської РДА, районної ради, Львівської ОДА  у сприянні повторного відкриття митного пункту пропуску «Смільниця-Кросценко». Це ж не діло, що пункт пропуску ніби є, а ніби його нема уже протягом року – люди від цього страждають…

Микола НАНІВСЬКИЙ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар