Запит на знання ніколи не зникне, а тому  добрий вчитель завжди буде затребуваний

SambirWZ
343
Останніми роками мене особисто дратують міркування про те, що професія педагога втрачає свою актуальність. Давайте поміркуємо разом над цим та іншим, тим паче, завершилася вступна кампанія і до нас прийшли ті випускники шкіл, які вірять у високе покликання педагогів…

Кажуть, що вчитель – це покликання. Але це і велика праця зі саморозвитку, самовдосконалення. У всі часи професія вчителя була однією з найшанованіших, найпочесніших та найвідповідальніших професій. Можна з упевненістю сказати, що вчитель створює майбутнє країни. Вчитель повинен любити і передавати власні знання іншим, захоплюватися самим процесом навчання і виховання молодої особистості. Успіх педагогічної діяльності багато в чому залежить від комунікативних здібностей вчителя, від його вміння налагодити правильні взаємини з дітьми.

Людина, яка хоче бути вчителем, має бути готова навчати і навчатись водночас. Сьогодні діти стають добровільними «жертвами» нескінченного потоку інформації, тому іноді педагоги повинні визнавати і виправляти власні помилки, вдало помічені учнями. Будучи провайдером наукових знань і навичок, педагог має розглядати власну діяльність як наслідок ставлення до самого себе, своєї праці, колег, середовища, у якому він працює. Педагогічна діяльність вимагає від людини і певних вольових якостей: витримки, терпіння, послідовності, наполегливості і самовладання. Педагог зобов’язаний контролювати власну поведінку і керувати нею. Дуже важливою у професії вчителя є мова, яка повинна відрізнятися виразністю, емоційністю, переконливістю. Вчитель повинен вміти висловлювати власні думки грамотно, ясно, просто і зрозуміло для дітей. 

Саме таку мету – формування всебічно розвиненого, організованого, вихованого педагога – реалізовує педагогічний колектив Комунального закладу Львівської обласної ради «Самбірський фаховий педагогічний коледж імені Івана Филипчака».

Усі знають, що в Самборі є такий коледж, але я б хотів, щоб ви зазирнули за його стіни… Історія коледжу бере свій початок з 1912 року, коли в Самборі було відкрито приватну жіночу гімназію імені Марії Конопніцької. Впродовж стількох років заклад освіти підвищує і розвиває популярність у регіоні. Щорічно отримують фахову передвищу освіту близько двохсот студентів. А це за багаторічний період діяльності закладу освіти – понад 10 тисяч висококваліфікованих учителів різних спеціальностей.

На відділеннях закладу освіти є чимало цікавих напрацювань – зустрічі з відомими і цікавими людьми, воїнами російсько-української війни, конкурси, фестивалі, вечорниці, спортивні змагання і туристські походи, мандрівки, виховні години – такі форми є традиційними для всебічного розвитку сучасного студента. Матеріально-технічна база коледжу є засобом професійного, інтелектуального, фізичного та індивідуального розвитку кожного студента: світлі просторі аудиторії, забезпечені проєкторами та ноутбуками, 5 комп’ютерних кабінетів, великий спортивний зал, тренажерні зали, сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям, педагогічна лабораторія для втілення програми педагогічної практики відповідно до шкільних програм Нової Української школи та програм дошкільної освіти, простора комп’ютеризована читальна і велика актова зали, їдальня. 

Щоб іти в ногу з часом, у коледжі планують відкриття факультативу з вивчення польської мови, після закінчення якого будемо видавати сертифікат міжнародного взірця. Відбуватиметься обмін досвідом між студентами і викладачами закладів освіти Польщі і педагогічного коледжу.

Адміністрація коледжу дбає про подальше здобуття вищої освіти своїми випускниками. З цією метою є укладені угоди із закладами вищої освіти Львова, Дрогобича, Рівного, Івано-Франківська, Ужгорода і Тернополя. 

Більшість фахівців, які отримали педагогічну освіту в КЗЛОР «Самбірський фаховий педагогічний коледж імені Івана Филипчака», працюють у закладах загальної середньої освіти вчителями початкових класів, образотворчого мистецтва, фізичної культури і вчителями окремих дисциплін. 

Ми гордимося своїми випускниками, які є докторами і кандидатами наук, професорами і доцентами, деканами факультетів, завідувачами кафедр, директорами шкіл, заступниками директорів з навчальної і виховної роботи, директорами закладів дошкільної освіти, провідними методистами, вчителями, викладачами коледжів та університетів, вихователями і помічниками вихователів, письменниками, художниками, журналістами, депутатами міських, районних та обласних рад, музейниками, священниками. Серед хлопців і дівчат є такі, які захищали та захищають кордони нашої держави і є учасниками ООС (АТО).

Давні традиції педагогічного коледжу та співпраця із закладами вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, інноваційні методи викладання, змістовна навчально-методична, виховна, наукова і профорієнтаційна робота закладу фахової передвищої освіти сприяє формуванню педагогів Нової української школи, які гідно реалізовують себе в сучасному вітчизняному і європейському освітньому просторі задля майбутнього Української держави. 

Володимир Вантух,

кандидат економічних наук,директор КЗЛОР

«Самбірський фаховий педагогічний коледж імені Івана Филипчака»

Вас це може зацікавити

Залишити комментар