Не платять, бо грошей не мають?

SambirWZ
300

Самбірська районна рада теж визнала тарифи на житлово-комунальні послуги грабіжницькими

Сесія Самбірської районної ради була загалом спокійною, бо практично усі питання обговорили заздалегідь і залишалося лише проголосувати. Більшість ухвалених рішень стосувалася затвердження актів передачі бюджетних установ та нерухомого майна об’єднаним територіальним громадам. Депутати заслухали та затвердили звіти про виконання районних бюджетів Самбірського району та ліквідованих Старосамбірського та Турківського районів, внесли зміни до районного бюджету на 2021 рік, збільшивши його дохідну частину на 3,4 млн.грн.

Самбірська районна рада на прохання Самбірської міської ради вийшла із засновників місцевої лікарні та передала Самбірській ОТГ частки майна установи. Крім того, прийняли дві місцеві програми: розвитку та обслуговування системи відеоспостереження у Самбірському районі на 2021 рік та Програму контролю розвитку сажкових хвороб зернових колосових культур. З ініціативи фракцій ПП «Європейська Солідарність» та ВО «Батьківщина», прийняли звернення до керівництва центральних органів влади щодо необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення та необхідності збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Такі звернення приймають практичні усі ради на знак підтримки своїх виборців і, якщо комусь здається, що тема втратила актуальність, то помиляється. У грудні минулого року мешканцям області нарахували до оплати за житлово-комунальні послуги 1мільярд 581 мільйон млн. грн. А населення оплатило лише 1 мільярд 234 мільйони гривень. Про це повідомили в ГУ статистики у Львівській області.

На кінець грудня заборгованість населення за житлово-комунальні послуги, включаючи борги попередніх періодів, становила 3 мільярди 484 мільйони грн. Зокрема, за постачання та розподіл природного газу – майже 2,5 мільярди. Фахівці кажуть, що люди не платять за послуги не тому, що не хочуть, а тому, що не можуть – грошей нема… Але суми справді космічні. Здається, їх уже ніхто не спише…

Також депутати Самбірської райради підтримали звернення Української Асоціації обласних та районних ради та звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра фінансів України, Міністра розвитку громад та територій України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України стосовно забезпечення фінансових гарантій районних рад.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар