Самбірщина палає без війни…

SambirWZ
1 168
Варто заглянути у журнал викликів та виїздів підрозділів Самбірського районного управління Державної служби надзвичайних ситуацій, то враження таке, наче територія району у вогні без війни. Мова йде про суцільне спалення сухої трави, що зазвичай щороку трапляється на початку теплої весни.

Подібним не варто і не можна зловживати. Адже 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку правопорушень, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема, й сухої рослинності.

Під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни. Відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Отже, є достатні підстави, щоб замислитися та утриматись від небезпечної затії. Рятувальники Самбірського РУ ГУ ДСНС України не лише виїжджають на приборкання самовільних пожеж на полях, але проводять рейди та профілактичні розмови із жителями населених пунктів району. Наголошують про недопустимість спалювання сухої траву та її залишків на полях, придорожніх смугах, бо за це наступає серйозна відповідальність.

Не залишають поза увагою під час рейдів та зустрічах з населенням нагадувати, що вогонь може перекинутися і на житлові будинки, господарські споруди, завдає величезної шкоди лісу, природі, її рослинному та тваринному світу та й самим людям. Бо вже є постраждалі від опіків.

З цією метою рятувальники вручають мешканцям інформаційні пам’ятки. У них зазначено, що «Кожна пожежа – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода власному здоров’ю. Коли бачать такі горіння та паліїв, не забувати телефонувати на «102».

Іван СТРІЛЬЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар