Подвиг самбірчанина з оцінкою «Герой України»

SambirWZ
1 378
Уперше в своїй багатовіковій історії Самбір має таку постать
Президент України Володимир Зеленський 17 квітня ц.р. присвоїв найвище звання «Герой України» з удостоєнням ордена “Золота Зірка”:(посмертно) військовослужбовцю Державної прикордонної служби України самбірчанину, підполковнику Ігорю Дашку (на знімках).

В Указі зазначено, що найвищої нагороди удостоївся  «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу».

Українці – нація історично героїчна. Як не згадати, що перед розстрілом більшовицькою бандою муравйова, яку в 1918 році на Україну наслав навіжений ленін, юний захисник УНР Григорій Піпський (з колишньої Старосамбірщини) заспівав «Ще не вмерла Україна». Його підхопили полонені юні учасники історичного бою під Крутами.

Тепер нащадок зловісних більшовиків-комуністів-енкаведистів путін черговий раз за недовгу історію війною пішов на незалежну Україну. Але прорахувався. Рашистська орда  зцементувала народ.  Підполковник Ігор Дашко прикривав відхід побратимів-прикордонників на запасні позиції у той час, коли ворог намагався прорватися. Відбивав наступ москалів, навіть будучи пораненим та оточеним. В радіоефірі Маріуполя промовив останні слова – «Слава Україні!». Затим пролунав вибух – він .гранатою підірвав себе 9 квітня, щоб не потрапити в полон, а міська радіостанція не дісталась російським загарбникам для пропагандистського використання.

«Спочивай з миром, побратиме, – написали друзі-прикордонники. – За твоє життя ми відімстимо – обіцяємо закінчити те, що почали, будемо нищити орків до останнього».

Подвиг Ігоря Дашка вписаний в новітню історію держави та оборони Маріуполя.  Майбутній «Герой України» народився 18 червня 1977 року в місті Самборі. Навчався у СШ №1 ім. Т.Г.Шевченка, яку закінчив в 1994 році. Потім була Академії Державної прикордонної служби України. Почав службу в місті Маріуполі в управлінні ДПСУ.

Від літа 2012 року по січень 2022 Ігор Дашко проходив службу в Західному регіональному управлінні ДПСУ. Однак за місяць до повномасштабного російського вторгнення в Україну він знову перевівся на прикордонну службу до міста Маріуполя, в якому, на жаль, закінчилася його військова доля.

Це непоправна втрата для сім’ї та Державної прикордонної служби України. Самбірчани пишаються героїчним вчинком  Ігоря Дашка. Із серця виривається подячне: «Слава Україні! – Героям слава!».

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар