Тарифи в державі піднімають мовчки. Самбір у цьому не виняток

SambirWZ
1 976
Чи готові самбірчани платити 50 грн за воду та водовідведення? 

З дається, нашу громаду, яка занурилася у власні щоденні житейські клопоти, ніщо не здатне збудити. Та ні! Судячи з телефонних дзвінків читачів, сколихнув один вагомий чинник: 25 листопада міськвиконком зробив святковий подарунок – без громадського обговорення затвердив нові тарифи на воду та каналізацію. Щоправда, вони вступлять в дію під бій новорічних курантів. 

Наразі, повідомляють читачі, чинними є такі тарифи: вода – 18,20 грн, водовідведення – 9,20 грн. А з нового року доведеться платити за куб води – 32,70 грн, водовідведення – 15,84 грн (разом – 48,54 грн). І це тоді, коли самбірчанам особливо важко: безробіття процвітає, мов на дріжджах ростуть ціни на продукти, ліки, пальне… А про газ та електрику, мабуть, краще промовчати.

Жителі підрахували – у середньому родина з чотирьох чоловік споживає на місяць 10 кубів води, отож отримають нову квитанцію на майже 500 грн. Люди обурені майже вдвічі підвищеними цінами. 

Ні для кого не новина, що тарифи на всі комунальні послуги зростають по всій Україні. Можливо, їх і потрібно піднімати, але чи одразу настільки? «Бо ж наші скудні зарплати та пенсії, – вважають самбірчани, – помахом чарівної палички не зростають же удвічі…». 

Поки що самбірчани не отримали «щасливих» квитанцій з новими сумами за спожиту воду, але вже готуються її економити. Практичні «накручують» показники, тобто завідомо подають вищі. Ліпше тепер заплатити за більше кубів удвічі нижчу ціну, ніж потім за «моршинську» з кранів.

Чи підвищені тарифи поліпшать справи на водоканалі? Теоретично так і на це сподіваються у комунальному підприємстві. Влада міста також. А як буде насправді, то, як кажуть, поживемо-побачимо. Бо всі прагнемо змін. На краще…

Микола ШАРКІВ.

фото: terminovo.te.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар