Містковицькій околиці пожежна не потрібна?

SambirWZ
306
Новокалинівська міська рада закриває добровільну пожежну команду у Містковичах. Ту, яку свого часу екіпірували самбірські пожежники, ту, яку відкривали у присутності польських гостей, і та, на яку мешканці околиці покладали великі надії. Щоправда, свого часу був випадок, коли пожежна з Місткович не доїхала до місця біди буквально якихось двісті метрів. Чи то пального забракло, чи то автівка зламалася… Випадок, будемо думати, поодинокий.

ОТОЖ, депутати громади ліквідовують цю структуру, а ми отримали скаргу з цих теренів, мовляв, центральна влада у Новому Калинові зовсім не реагує на потреби околиць.  Відчувають себе ображеними долею. Кажуть, що поки поганими дорогами пожежна доїде, то хата точно згорить. Знаєте, коли ми говоримо про малокомплектні школи, які можуть закрити, – це одне. Бо ж дітей нема. Якщо закривати пожежну охорону, то не факт, що там не горітиме нічого. А ще додають люди, що закривати щось дуже просто, а значно складніше, ніж щось відновити чи нове створити. Не конче розуміють, чому так чиниться, і у начальстві самбірських надзвичайників. У влади, проте, інша точка зору. Зокрема. заступник голови Олег ДОМЧАК аргументує позицію депутатів тим, що ця пожежна не є ефективною, а відтак – людям, які там працюють, треба платити гроші. Новокалинівська громада має угоду з авіаторами, які мають свою пожежну охорону, що у випадку біди, вони виїжджатимуть.

Ми б не хотіли вмішуватися у такі справи окремих громад, бо їм з середини видніше, але й одразу ліквідовувати усе, що було нажите, може й не пасує. Зрештою, повторимо те, що раніше уже писали: перед тим, як йти на такі кроки, треба поїхати до людей, пояснити ситуацію і якщо влада матиме рацію, то люди в селах зрозуміють. А якщо цього нема, то ми й надалі будемо отримувати скарги…

Роман ПОГОНИЧ.

Фото: dsns.gov.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар