«Створювали «Королівські Бескиди», щоб працевлаштувати Романа Батючка?

SambirWZ
486
У зібрання, яке відбулося минулої суботи у Стрілках, є своя передісторія. Кілька років поспіль районна рада Старосамбірщини разом з іншими зацікавленими лобіювала питання створення заказника «Королівські Бескиди», які мали розкинутися на території більше 9 тисяч гектарів. Всі раділи, бо вдасться врятувати ліс від крадіїв чи бездумного господарювання, будуть нові робочі місця та відрахування до бюджету. Дуже довго чекали на відповідний Указ Президента і таки дочекалися…

Згодом треба було здолати ще один новітній курйоз – домогтися, аби Мінекології випросило у Мінекономіки гроші на нову державну структуру. Не знаємо, чи випросило, але «двіжі» пішли по наростаючій. Кілька тижнів тому отець Роман ГРОМ з Мшанця як активіст місцевої громади виступив з телезверненням до земляків, мовляв, не може так бути, аби невідомо хто прийшов керувати у лісове «королівство» без відома громади. Ми не сперечалися з отцем, але висловили і власні міркування: в такій ситуації, радше всього, ніхто і з ніким не буде радитися, призначаючи керівника заказника. Схоже, і ми мали рацію, і отець правильно у майбутнє дивився. Не знати, з якого боку, але на теренах з’явилася новина з приводу того, що Львівська ОДА уже має кого запропонувати на посаду наразі виконувача обов’язки директора. І це прізвище прозвучало у повний голос минулої суботи за громадських слуханнях у Стрілках…
Перекажемо звіт із зібрання під заголовком у соціальних мережах: «Такі рішення не можуть прийматись кулуарно»: мешканці Стрілківської громади обурені призначенням в.о. директора Нацпарку. У Стрілках відбулись громадські збори щодо кадрових призначень у Національному природньому парку «Королівські Бескиди». Виконуючим обов‘язки директора парку, за інформацією людей, вже призначили Романа БАТЮЧКА – особу зі скомпроментованою репутацією серед мешканців громади. Близько сотні людей сьогодні прийшли на збори, бо обурені таким рішенням.
«Цей парк матиме великий вплив на життя нашої громади. Він може принести добрий розвиток у вигляді робочих місць та нових можливостей, а може й не принести. І все це великою мірою залежатиме від того, хто керуватиме цим парком. Важливо, аби ця людина любила цей край, бо професіоналів сьогодні є достатньо – можна бути професіоналом на користь громаді, а можна на користь собі. Тому я завжди наголошую, що з громадою мають рахуватись. Громада має право бути почутою при таких важливих процесах і призначеннях», – зазначив на зборах отець Роман Гром, який молитовно розпочав та завершив слухання.
Основна вимога рішення, напрацьованого на зборах, – враховувати думку місцевих жителів при формуванні природнього парку, здійснювати призначення керівників після проведення громадських слухань чи обговорень. У випадку ігнорування думкою людей громада залишає за собою право відстоювати свої інтереси на акціях непокори.
Рішенням зборів створили Комітет громад «Королівських Бескидів», який представлятиме інтереси громад на робочих зустрічах у Львові та Києві, комунікуватиме з владою. До нього увійшли активісти зі Стрілківської та Старосамбірської громад. Очолив комітет уродженець Галівки, художник, активіст Іван ПЛАТОК. «Це рішення ми надішлемо Президенту України, голові Верховної Ради, Кабінету Міністрів, міністру захисту довкілля та природніх ресурсів, обласній владі та керівництву Старосамбірської та Стрілківської громад», – зазначає Іван Платок. Якщо ми правильно розуміємо, люди ополчилися власне проти імовірної кандидатури Романа Батючка.
Це імовірне призначення було і темою в багатьох інших місцях і в інших товариствах. Нас попросили оприлюднити і їхні міркування. Найперше, виявляється, директором такої структури може бути не лісівник, навіть дуже вчений, а еколог, біолог чи географ. У відповідності з положеннями, на цю посаду має бути оголошений конкурс. Так було всюди, тільки не в «Королівських Бескидах». І додають: видно, розуміючи, що кандидат не проходить, бо не має відповідної освіти, Мінекології не оголошує конкурс, а відразу призначає такого собі виконувача обов’язків. Хоча всі розуміють, що виконувати обов’язки можна дуже довго… І чому вибір випав саме на цю людину – не розуміють.
Ще одне міркування, варте уваги – депутати колишньої районної ради та її голова Тетяна ТЕРЛЕЦЬКА докладали багато зусиль, аби такий заказник був, але тепер у тих же депутатів ніхто не питає, хто буде керівником? І сказали нам таку сакраментальну фразу, мовляв, створювали Парк, щоб знайти достойне місце праці Роману Батючку?
Коли ми планували про це писати, то не хотіли оприлюднювати прізвище претендента, бо насправді ще ніхто його не призначав, а джерело «Люди кажуть» не зовсім надійне як на таку скандальну ситуацію. Але соціальні мережі та деякі сайти уже зняли таємницю з пана Романа, то чого вже ми буде «ховатися»? Що стосується особистості пана Батючка, то він уже років двадцять на політично-господарських видноколах. І були різні історії. Наприклад, працював першим заступником у голови РДА Володимира ЦЕГЕНЬКА, але невдовзі дружні стосунки переросли у недружні – це надто м’яко сказано. Були часи, коли пан Батючок пішов працювати у проблемний колектив «Галсільлісу», але потім почав робити запити в обласний «Галсільліс» про непорядки у Старосамбірському… Але були і інші часи, наприклад, останній в районі голова РДА Петро НАЗАР дуже нам хвалив Романа Михайловича як ділового та помічного і навіть «пішов би з ним у розвідку». Бачите, час на часі не стоїть та й люди міняються…
Не знаємо, чому пан Батючок так нелюбий Стрілківській громаді чи окремим її лідерам, які диктують теми, але сам факт такого імовірного призначення справді може викликати неоднозначну реакцію у краян, які уже підігріті і які мають досвід створення непокори.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар