Влада людей чи люди влади?

D7D9CmO
752

Самбірській громаді нарешті запропонували заступників мера. Інтрига зберігалася до передостаннього дня

За Гамара-першого сесії міської ради були значно галасливіші. Пофракційно, чи за інтересами депутати опісля ходили на фуршети, щоб кулуарно обговорити все те, про що говорили протягом дня. Інколи це були вечері, хоча, траплялося, що не увесь порядок денний пройшли… Інколи полудніки, а за Гамара-другого такий чемний депутатський корпус, що обрані лише обідають. Як далі так дружно-монотонно піде, то будуть снідати. 

Хтось на сесії не ходив, хтось «туристів» возив?

Позаминулого вівторка майже 35 питань порядку денного вмістилися лише у дві години. Такій швидкості може бути кілька пояснень. Або депутати ще соромляться виступати, або не усі орієнтуються у тому, про що йде мова, або абсолютно з усім згідні, або сварилися напередодні на погоджувальній раді, а на сесію прийшли виключно для того, щоб сказати «за». Ви не повірите, інколи обговорення того чи іншого питання займає менше часу, ніж саме голосування, коли кожен з 26-ти після виголошення його прізвища має вигукнути у відповідь «за».

Інтрига зібрання, про яке ведемо мову, полягала у тому, що під кінець свого третього місяця керівництва у новій каденції голова Юрій ГАМАР нарешті скаже, кого хоче бачити у своїх заступниках. Питання на сесію було внесене «з голосу». Голосу самого Юрія Петровича, на що він має право. Це така собі владна хитрість, коли можна не вивішувати проєкт рішення на оглядини за 20 днів до того – щоб простий обиватель завчасу не встиг обпаскудити претендентів… Говорити про нову еліту міста почав ратушний кадровик Володимир ЗАЛОКОЦЬКИЙ, виголосивши прізвища тих, хто має увійти у виконком. За задумом, заступники мають входити у виконком… Посад чи титулів, а тим паче, заслуг, не виголошували, зважаючи бодай на те, що коли ці люди входять у керівне ядро, то їх усі мають знати. Отож, Юрій ГАМАР, Юрій ДМИТРИШИН, Василь БЕЛЕЙ, Юрій ВАСУРЧАК, Віктор ГАМЕРСЬКИЙ, Світлана ДУТКО, Андрій ЖОВНІР, Юлія ЗАХАРКО, Галина КРОЛЯК, Ігор КУХАР, Тетяна ЛЕСИК, Іван МАЛАНКЕВИЧ, Іван МАЦЬКІВ, Микола ПЕТРИК, Степан ХРОБАК, Іван ЧИЖО, Микола ШИЙКО. Люди загалом прихильні до міського голови… У виконком, як правило, завжди вводили прихильних… Дев’ятнадцяте місце у новому виконавчому органі залишили для ще одного заступника – з питань житлово-комунальних, прізвище якого не озвучували. Кажуть, чоловік ще не розрахувався з попереднього місця праці. А попереднє – начебто обласна податкова…

Якщо на початку своєї першої каденції Юрій Гамар пропонував депутатським фракціям ввести у виконком по одному зі своїх однопартійців, то цього сезону такої пропозиції, здається, не було. Формування виконкому пройшло не за партійним принципом, хоча деякі співпадіння все ж є. Депутат Надія ШПАК, тим не менше, запитала в очільника громади, чому не були враховані пропозиції її партії «Голос», яка задовго до цього історичного дня подала як пропозицію список з двох дуже авторитетних осіб. Юрій Гамар не розгубився і на правах може навіть завеликої відвертості заявив, що перша особа, будучи у попередній каденції депутатом, нечасто ходила на сесії, а друга, за його даними, але під грифом «подейкують», возила в день виборів голосувальників з відомого нам на Старосамбірщині села, аби ті кидали в скриньки голоси за його конкурента. Фракція «Голосу» не перечила, але Надія Шпак та Наталія ЮЗВЯК утрималися при голосуванні за членів виконкому.

Чекаємо четвертого

УЖЕ потім аж надто буденно, а ми б сказали, сірувато, мер оголосив, кого хотів би бачити у заступниках. На посаду першої заступниці йде заступниця завідуючої фінансовим відділом Галина КРОЛЯК, заступника – Святослав УХАЧ, керуючого справами – Микола ПЕТРИК. Що цікаво, нікого з них не піднімали, не просили автобіографії, планів на владне майбутнє. Їх навіть не запросили піднятися з місць – бодай «для камери»… Наталія Юзвяк попросила, щоб голосування було за кожного заступника окремо, але її голосу з задньої «парти» не почули і проголосували за усіх відразу.

Спробуємо читачеві розповісти, хто є хто? Галину Кроляк кулуари характеризують як досвідченого фінансиста, доброго фахівця в бюджетній сфері. Хоча нам видається, що цієї позитивної риси для такої високої посади трішки замало. Треба бути ще й господарником, треба добре знати місто і людей і треба, як би це ліпше сказати, щоб люди знали. Кажуть, пані Ірина – здібна учениця і тому дуже швидко здолає і ці «недоліки». Про Святослава Ухача багато говорити не будемо – його знають з минулої каденції, він добре впізнаваний – часто його світлини у соціальних мережах відображають факт покладання квітів до тих чи інших пам’ятників, чи публічні виступи з нагоди тих чи інших подій. За попередньої каденції в гучних скандалах помічений не був. І нарешті Микола Петрик – колишній керівник відділення КРУ, рідний брат покійного мера Юрія Петрика з Добромиля, який балотувався на посаду голови Добромильської ОТГ, але не пройшов. Останнє місце його праці, якщо не помиляємося, заступник голови Старосамбірської РДА, який, проте, довго на цій посаді не залишився, але залишив після себе добрий спогад. В Самборі він не стільки чужий, скільки, скажемо так, не зовсім свій. Знайомі нам бойки відразу почали телефонувати, мовляв, звідки він взявся у самбірському уряді і чия він кандидатура? Нам переконливо казали, що ця людина нардепа Андрія Лопушанського, що це представник «ЄСу», але видається, що правда десь з іншому боці. Якщо пан Петрик став заступником нинішнього голови Старосамбірської РДА, то мусив пройти відбір на професійність та відданість уже в команді «Слуг Народу». Ми ще одну деталь підмітили: якщо у заступниках  буде ще й львівський податківець, то Юрій Гамар цього разу обставив себе фінансистами. Але це його воля… Ми лиш хотіли б нагадати щойно обраним: практично усі, хто прийшов з паном Гамаром у ратушу на першу каденцію, десь потім розгубилися. То ж, тримайтеся, не губіться… Не на сесії, а уже уже наступного дня Юрій Петрович у соціальних мережах похвалив кожного зі своїх обранців-заступників, нагородивши високими діловими якостями і чеснотами.

Сусід проти сусідки

Ще одне кадрове питання – обрання старости на Стрілковицьку округу. Нарешті, бо усі громади уже визначилися зі своїми намісниками, тільки Самбір, маючи одну сільську округу, – аж тепер. Безапеляційно була представлена депутат Надія ЧЕРЕВИЧНА. Її кандидатуру теж ніхто не обговорював, програми не виголошувала. Як нам видалося, доволі несподівано «утримався» Володимир КОВАЛІВ, хоча він, якщо не помиляємося, навіть недалекий сусід пані Надії у Стрілковичах. «Високий Замок» зажадав у нього пояснень вільнодумства, не притаманного нинішньому депутатському корпусу. Виявляється, Володимир Іванович невдоволений тим, що сусідка не прозвітувала про свою роботу у Самбірській районній раді, хоча ми б хотіли сказати, що не звітував ніхто, здається, і сам пан Ковалів. Невдоволений її роботою у Бабинській ОТГ і хотів знати, що вона зробила там, отримуючи немалу зарплату, хоча ми не второпали: що має пан депутат до Бабинської ОТГ. Потім Володимир Іванович закинув тим, що Надія Черевична начебто взяла землі в Бабинській ОТГ… І нарешті, пані Надія, йдучи на посаду старости, має індивідуальний борг за вивіз твердих побутових відходів – 800 гривень. Борг, як ми розуміємо, перед районним комунальним підприємством Володимира Коваліва. Зрештою, депутат риторично спитав у нас, чому розглядали лише її кандидатуру, коли на цю посаду претендувало аж 6 осіб. Нагадаємо, право пропонувати прізвища імовірних старост, законодавець віддав головам рад… Надія Черевична у приватній розмові з нами сказала лише: нехай би ліпше Володимир Ковалів розповів, що сталося з його районним комунальним підприємством?

Чи справді Юрію Гамару сподобалася ділова репутація Надії Черевичної, чи мова йде про те, щоб у сесійну залу увійшов наступний за списком партії «Сила і Честь» кандидат Ярослав КУЗЬМЯК, який, до слова, балотувався на посаду мера, час покаже. Але те, що пані Надія мусить покинути депутатську лаву, – ще не факт. Ми цікавилися в різних юристів і не усі переконливо ствердили, що староста не може бути депутатом… А от Святослав Ухач може бути депутатом, залишаючись заступником, бо не увійшов у виконком. Хоча, кажуть нам юристи, судова практика свідчить про те, що заступники входять у виконком. Істину за хвоста ми так і не впіймали.

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар