Чому дезінфікували знамениту Барбарку?

SambirWZ
2 035
Вода з Барбарки – це наша місцева гордість. Люди, які звикли до чистої та смачної води, регулярно приїжджають на околицю Самбора у бік Дубрівки зі слоїками, щоб затаритися. А минулих вихідних у декого був шок – оголошення гласило, що криниця щойно пройшла дезінфекцію. Нам навіть вислали фото і запитали: якщо там віками була чиста свята вода, то навіщо її чистити і тим самим захаращувати?

Ми теж не знаємо, але є у нас фахівці. Керівник лабораторного центру Надія ШПАК прокоментувала ситуацію: «Проводили дослідження води минулого тижня і, за результатами, треба було продезінфікувати, що ми й зробили. Такі громадські криниці треба досліджувати на якість питної води, але вони, на превеликий жаль, ні на чиєму балансі не є. Будемо повторювати дослідження. Декілька років тому воду також дезінфікували, але перед тим польська громада чистила колодязь… Люди кидали в криницю копійки, брали воду своєю посудиною, тому вона не відповіла вимогам та показникам епідемічної безпеки. 

А ще Надія Шпак додала, що з усіх проб, відібраних по селах, де проживають діти до 3 років, кожна п’ята проба має перевищення нітратів. Все це відображається на здоров’ї людей. До речі, за спостереженнями, останніми місяцями помирати стали частіше… Надія Петрівна так і сказала: вся наша статистка на цвинтарі.

Коли верстався цей номер газети, пані Шпак надала нам результати досліджень води з Барбарки. Санітарно-гігієнічна лабораторія з’ясувала, що вміст нітратів навіть не досягає норми, загальна твердість теж в межах допустимого, аналогічно – кількість хлоридів, сульфатів. Дещо перебільшений вміст заліза. Вода дуже м’яка, але є перевищення по окислюваності та незначне перевищення заліза. Ми провели санацію криниці, тобто знезараження води, і повторно відібрали проби води. Ми скерували рекомендації польській громаді про потребу очищення колодязя, фільтрації води та проведення інших робіт. 

Пам’ятаймо, що перш, ніж вживати воду, повинні знати її якість. Ми скерували запити всім головам ТГ про дислокацію криниць громадського користування та про потребу проведення лабораторного контролю.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар