У Самборі буде лише одна середня школа?

SambirWZ
262
Спеціаліст відділу освіти Самбірської міської ради Богдан ЛИСЕЙКО вийшов за трибуну сесії міськради з таким собі «технічним» питанням про затвердження статутів навчальних закладів колишньої Стрілковицької сільради. Казав, що статути типові і, грубо кажучи, міняється лише титульна сторінка документа, позаяк помінявся господар.

ПРОТЕ, обранці звернули увагу, що в селах уже гімназії і пан Богдан пояснив, що колись на наших теренах (читай, у Самборі) всі заклади так само будуть гімназіями з дев’ятирічним терміном науки. Самбірська районна рада поспішити назвати школи у селах сільради гімназіями і так вже має бути… В Самборі наразі з цим не поспішають. У всякому випадку, Богдан Ярославович, посилаючись на своїх людей в Міносвіти та Департаменті, каже, що бігти поперед батька не вартує… Але реформи все одно так чи інакше відбудуться.

Що ж нас очікує? У Самборі всі школи стануть дев’ятирічними гімназіями і лише одна – ліцеєм для тих вихованців, які захочуть отримувати у місті повну середню освіту. І владі ще доведеться думати, яка школа потрапить у число «привілейованих» і як врятувати статус нинішньої повноцінної гімназії, яка уже має таку назву? Ми собі уявили цю непросту ситуацію і стало зле, бо не важко здогадатися, скільки буде амбіцій. Боротьба за ліцей буде складною і заклад мусить довести свою готовність стати ліцеєм. Крім того, міркуємо собі, це має бути та школа, яка десь ближче до центру, аби зручно було добиратися… Зрештою, як добиратися дітям з-під Стрілкович чи з-під Бабино? Найбільше роздратувало те, що коли школи стануть дев’ятирічними, то куди діватися величезній армії вчителів-предметників? Вони просто можуть стати зайвими в історії розвитку освіти. Ще одна біда: не буде в гімназіях старших класів – будуть вивільнятися приміщення, які все одно треба обігрівати та утеплювати. Яких років та сумна перспектива, ще не знаємо. Хтось каже, що реформа почнеться аж у 2027 році… Хтось нас просив наразі цього не писати, аби не було паніки серед педагогів і батьків. Та ця тема уже давно на устах. Ще кілька років тому чиновники в Самборі заявляли, що буде лише одна середня школа, але у це тоді не вірилося… Зрештою, ми маємо попередню домовленість з керівником Департаменту освіти Львівської ОДА Олегом ПАСКОЮ, який пообіцяв розповісти нашим читачам, чого очікувати?

Роман ПОГОНИЧ.

Фото: nrcu.gov.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар