Вирівняють «хворе» коліно лівого берега Дністра

SambirWZ
762
На будівництво підпірної бетонної півкілометрової стіни з обласного бюджету виділено 3 млн. грн.
Свій норовистий характер головна наша річка Дністер по-справжньому показала влітку 2008 року. Повінь була такою масштабною, що старожили міста, сіл подібного руйнівного виливу і підтоплення полів, хат не пам’ятають. Стрімка течія шукала і знайшла слабе місце – лівий берег в районі вул.. Набережна Самбора. Відтоді кожного року русло набирало форми  кута зігнутого коліна.

Річка щороку злизувала лівий берег настільки, наскільки їй дозволяли природні умови та людина. Відстань до житлових будинків, опор високовольтної лінії електропередач, інших комунікацій скорочувалася до критичної межі.  Неабияку тривогу також викликало те, що змінене русло Дністра неподалік у другому місці загрожувало підмиванню автодорожнього та залізничного мостів у напрямку Самбір-Дрогобич. 

Торік повноводдя після сильних дощів,  за підрахунками фахівців, на лівому березі забрало 470 кв. метрів присадибних земельних ділянок міста по вулиці Набережна. У мешканців уривався терпець – вдавались до різних акцій, протестів, писали листи. До вимог прислухалася міська рада, очолювана Юрієм Гамаром. Вона взялась за порятунок загрозливої ситуації: доручила СКП «Об’єднане» замовити і виготовити проєктно-кошторисну документацію «Берегоукріплення  лівого берега  річки Дністер  в межах  м. Самбора.  Нове  будів-ництво», а на одній із сесій її затвердили. Загальна вартість складала понад дев’яносто мільйонів гривень. Підтримку надавала Львівська ОДА, зокрема, заступник її голови Юрій Бучко, який не раз з галузевими фахівцями та керівництвом міста виїжджав на місце.  

Проект справді масштабний. Найнебезпечніші місця лівого берега, згідно з ним, будуть укріплені бетонною опірною стіною, довжина якої 500 метрів. Зміниться русло – його вирівняють. Передбачена також сучасна дорога, окультурений пляж для літнього відпочинку. Цим та іншими заходами «вилікують хворе коліно річки», а вона більше не загрожуватиме жителям будинків найближчої до водної артерії вулиці.

Наприкінці літа у двох місцях вул. Набережної працювали бензопили. Тут зрізали верби, кущі і цим розчищали територію, готуючи її для реалізації проекту по берегоукріпленню. 

– Закінчилися непрості тендерні процедури по утвердженню проекту, – сказав директор СКП «Об’єднане» Євген Квас. – Чекаємо з Києва на дозвіл початку робіт. Відповідні документи подали в Кабмін стосовно фінансування берегоукріплення. Тоді підрядник візьметься за діло. 

Зазначимо, що реалізація важливого для Самбора проекту по берегоукріпленню фінансуватиметься з трьох джерел. Найбільше очікується з Києва. З обласного бюджету на будівництво підпірної бетонної півкілометрової стіни виділено 3 млн. грн. Не без того, що свою частку внесе місто – інакше не буває. 

За совами заступника голови ЛОДА Юрія Бучка, цього року з обласного бюджету профінансовано 23 природоохоронні заходи на загальну суму понад 33 млн. гривень. Серед них і берегоукріплюючі та руслорегулюючі роботи в межах Самбора. 

Микола СЕНЕЙКО.

Фото автора.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар