Незаконно зрубана лісова красуня може дорого коштувати та зіпсувати свято

SambirWZ
221
Наближаються новорічно-різдвяні свята.  Незмінним атрибутом їх була і залишається лісова ялинка. Замість неї доведеться ставити і прикрашати довговічну штучну. Ними у Самборі жваво торгують. 

В Україні загалом заборонена самовільна вирубка ялинок на новорічні та різдвяні свята.  У разі виявлення порушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а саме: незаконна вирубка хвойних дерев тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1020 грн, на посадових осіб – від 2550 до 5100 грн. 

Також окремо визначається шкода завдана довкіллю внаслідок кожного самовільно вирізаного дерева. Її розмір залежить від діаметра пня дерева. Водночас штраф чекає й на покупця нелегальної ялинки – від 510 до 1700 грн.

Тому на Самбірщині розпочата природоохоронна кампанія «Новорічна ялинка – 2022».

З метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах району в передноворічний період 2022 року, упорядкуванню централізованої реалізації новорічних ялинок голова Самбірської районної державної адміністрації Іван Ільчишин видав  відповідне розпорядження. Його скеровано постійним лісокористувачам району про визначення переліку місць збуту новорічних ялинок та прийняття заходів щодо заборони їх продажу на стихійних ринках, вулицях, площах міст.

Одночасно з працівників державної лісової охорони, Держекоінспекції, органів поліції будуть створені мобільні рейдові групи з метою охорони хвойних насаджень та перевірки законності придбання і перевезення новорічних ялинок, відпуск яких проводитиметься з обов’язковим маркуванням пластиковими бірками або самоклеючими стрічками зі штрих-кодом. 

Закликаємо мешканців Самбірщини бути свідомими та не знищувати зелені насадження нашого краю, йдеться у розпорядженні. Тому варто купувати лише легальні ялинки, чим створите собі свято без зайвих клопотів. 

Іван СТРІЛЬЧУК.  

Вас це може зацікавити

Залишити комментар