Влада бджоли захистила

SambirWZ
179

Влада бджоли захистила

Як тільки прийшла весна, місцеві пасічники та великі землевласники, які обробляють наші поля, домовилися про мирне співіснування, мовляв, ми вам нічого не переорюємо, а ви нам не травите своєю хімією наші пасіки. Мир проіснував недовго…

МИНУЛОГО тижня ображеними залишилися бджолярі та мешканці Берестян. Вони дали знати в самбірський «білий дім» про те, що ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» вносить на поля хімію, обробляючи зимовий ріпак посеред білого дня. Виїхали туди районні начальники, прибув голова Волебаранецької ОТГ Григорій Чухрай і гуртом вирішили, що роботи треба призупинити, поговорили з місцевими, а уже потім влаштували у Самборі розбірки. Представники аграрної компанії надали владі наряд на виконання робіт з пестицидами та агрохімікатами. З’ясувалося, що вносили орендарі паїв те, що не мали вносити. Дійшли висновку, що коли фірма і надалі порушуватиме санітарні норми, її представників притягнуть до адміністративної відповідальності, розповів «Високому Замку» начальник управління агропромислового розвитку Микола Аннич.

У цьому факті є один позитивний момент: люди не змовчали, ударивши на сполох, зупинивши бочки з хімією. І ми б хотіли, щоб так само пильнували поля і мешканців інших сіл регіону. Ми не раз просили людей про це, бо одна справа – бджоли, які не винні у тому, що їх, невтомних трудівниць, травлять, а трохи інша – коли великі власники приходять на певні роки, висмоктують з наших ґрунтів усе, що можуть, а потім, розкланявшись, підуть, залишивши нам хворі землі. Приємно вражає і реакція місцевих владоможців, їхня оперативність та обізнаність.

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити