Гроші з чистого повітря…

SambirWZ
210

Гроші з чистого повітря…

Сільський туризм може стати прибутковим явищем, якщо, певна річ, захотіти

Багаторічний голова Старосамбірської районної ради Володимир Горбовий любив казати: «Коли вже у районі нема про що говорити, то говорять про «зелений туризм».

Це у нього був такий гумор, зважаючи на ту обставину, що хоч про цей вид бізнесу багато балакають, але видимих успіхів дуже мало. Шкода, бо насправді туризм у світі – галузь дуже розвинена, але туризм у цивілізованих країнах. Ми ж наразі перебуваємо, за останніми статистичними даними, на стадії найбіднішої держави Європи… Та поруч з тим, з бідністю треба боротися і вчитися заробляти добрий гріш там, де живеш…

Мабуть, з надією зрушити з мертвої точки давню проблему, Національна туристична організація України оголосила 2020 рік роком сільського туризму. Оголосити, певна річ, можна – це не складно, значно складніше розтолкувати людям, як можна заможно жити у тій же гірській окрузі… Щоб ви розуміли, до сільського туризму належить і екотуризм, і відвідання різних місцевостей і різних громад… Загалом це все, що стосується автентичності, традицій, культури та природи у сільській місцевості. Розвиток сільського туризму вирішує декілька проблем: зводить нанівець міграцію з сільських територій до міст, забезпечує можливість працевлаштуватися сільській молоді, жінкам, зменшує рівень бідності. Те, чого найбільше хочуть ініціатори, відоме: підготувати мешканців села до вдосконалення своїх сервісних навичок та розвитку людського капіталу, який забезпечить сталий та збалансований розвиток сільського туризму. На хлопський розум: ви живете у чудовому Підкарпатському краю, з вікна вашої оселі видно чудові краєвиди, ліс, поруч є річка… Ви облаштовуєте кімнати відпочинку і готуєте туристичний продукт. Можна варити оригінальні страви з екологічно чистих продуктів, можна тримати коні, кози, корови, можна облаштувати дитячий майданчик, можна організовувати майстер-класи, можна облаштувати спальню «на сіні», пасіку… Одне слово, тут море фантазії, трішки реклами і до вас неодмінно потягнуться люди з великих міст, аби відпочити від вічної суєти зі смердючим повітрям. За це ви берете гроші – все просто… Ми не раз уже розповідаємо вам про те, що люди зі Львова, маючи свої автівки, хочуть просто приїхати в село і подихати свіжим повітрям, а не вихлопами модних лімузинів… Свого часу Старосамбірщина навіть випустила такий собі показник зі знимками агроосель, мовляв, приїжджайте, але успіху не було. Замало просто виділити кімнату у своєму будинку, має бути і відпочинкова привабливість і оригінальність, або, як модно нині казати, креативність… Навіть звичайна сауна на дровах може приносити вам значний дохід…

Роман ІВАНЧУК.

Коментар для «Високого Замку»

Тетяна ТЕРЛЕЦЬКА. Голова Старосамбірської районної ради.

 

Наш район має величезний культурний та рекреаційний потенціал для розвитку всіх видів сільського туризму (відпочинкового, агро- та екотуризму) і ми провадимо системну роботу у сфері розвитку туризму. Збираємо інформацію з метою презентації та популяризації місць і об’єктів туристичної зацікавленості наших сіл. Створили Інтерактивну туристичну карту Старосамбірщини, розробили комплект інформаційних туристичних буклетів, пропагуємо себе у мережах, налагодили контакти з туроператорами. Допомагаємо втілювати ідеї через участь у різних проєктах і, безперечно, проводимо навчання. Однак, на превеликий жаль, розвиток сільського туризму на теренах нашого району відбувається дуже повільно і не системно, хоч в нас і функціонує кілька агросадиб. Що плануємо найближчим часом? Хочемо напрацювати програму, яка б допомагала охочим займатися агротуризмом, отримувати довгострокові і доступні кредити, бодай під 3-5 відсотків річних на проведення інженерних мереж та облаштування осель, будемо надавати методологічну та консультаційну підтримку для участі в спеціалізованих програмах  інших рівнів і, нарешті, скличемо семінари задля того, аби зацікавити людей займатися прибутковим бізнесом…

Вас це може зацікавити