Забула вдома маску – не хотіли в маршрутку пускати

SambirWZ
219

Забула вдома маску – не хотіли в маршрутку пускати

Жителька Старого Самбора пані Марія розповіла нам про ситуацію, у яку потрапила на вокзалі у Самборі. 

Коли сідала в маршрутку, то якась молода жінка звернула їй увагу, мовляв, одягніть маску. Як на біду, зізнається, забула вдома… Доходило до того, що пасажири збунтувалися і не хотіли її пускати в салон, мовляв, якщо ви самі себе не шануєте, то шануйте інших. На щастя, хтось мав запасну маску і дав забудькуватій жінці. Неприємно, зізнається, навіть соромно. Не нарікала на сумлінних пасажирів, бо люди справді бояться підхопити вірус, але звернулася до редакції з таким міркуванням: нехай би автотранспортники, банки, магазини і інші структури закупили маски бодай би для таких випадків, який приміряла на собі пані Марія. Здебільшого люди носять маски, хоча б в кишенях, але трапляються різні ситуації. Насправді, транспортники не збідніють, закінчила розповідь «потерпіла».

А тим часом, поліція повідомляє про те, що й надалі здійснює контроль за дотриманням вимог, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19». Наше завдання як поліцейських виявляти факти порушення карантинних обмежень, проводити профілактичну та роз’яснювальну роботу з людьми. У випадках, коли громадяни не реагуватимуть на зауваження правоохоронців, а продовжуватимуть порушувати правила карантину, поліцейські, відповідно до вимог чинного законодавства та у межах службових повноважень, притягуватимуть їх до передбаченої законодавством відповідальності, підкреслив головний поліцейський Львівщини Василь Віконський. Від початку запровадження карантинних обмежень правоохоронці Львівщини відкрили 5 кримінальних проваджень за ч.1 ст.325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) КК України. Санкція статті передбачає покарання – штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Щодо порушників карантинних обмежень склали майже 1100 адмінпротоколів, зокрема за порушення правил самоізоляції та обсервації, переміщення групами, порушення правил торгівлі, пасажирських перевезень та інших. Санкція статті передбачає штраф на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних доходів громадян та на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вікторія ГАРБАДИН.

Вас це може зацікавити