Пожежники розбагатіли

SambirWZ
43

Пожежники розбагатіли

Під час пленарного засідання Самбірської районної ради обранцям презентували нове обладнання, яке рада придбала для рятувальників, і того ж дня передала у користування. Треба сказати, що серед усіх проєктів, якими займався колектив голови ради Віталія Кімака, цей на особливому рахунку, бо пожежники мають те, чого ще ніхто в області не має.  ТЕПЛОВІЗОР, медична рятувальна сумка, 7 датчиків нерухомого стану рятувальника, 4 повітряні сталеві балони (7л 300 bar) з вентилем та 8 переносних радіостанцій. Загальна вартість комплекту оснащення, сказав пан Кімак, – 293 200 грн., з них 230 200 грн. – грантові кошти, а 63 000 грн. – кошти районного бюджету.

То було завершення проєкту «Підвищення рівня безпеки громадян в умовах надзвичайних ситуацій, шляхом оснащення рятувальників новітнім обладнанням». Його реалізували в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку вела Асоціація «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція ре-гіонального розвитку».

Стереотип класичного пожежника, який лише рятує від вогню, відійшов у минуле. Тепер – це більше служба порятунку людей. Окрім пожеж, ще виїзди на виклики дорожньо-транспортних пригод, буревії, повені, пошук зниклих безвісті у гірській місцевості, які за останні півроку стали дуже актуальними. Окрім того, нагадав пан Кімак, від 17 липня до складу Самбірського району увійшли 283 громади Старосамбірщини і Турківщини. У районі проживає 227,7 тис. жителів. Площа району – 3,25 тис. кв.км. Тому порятунок людей у будь-яких ситуаціях – справа надважлива.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити