Рудківщину Самбірщина не відпустить!

SambirWZ
93

Рудківщину Самбірщина не відпустить!

Обиватель поринув у солодкі мрії про поділ територій. Здається, нема нічого цікавішого, ніж щось ділити, гадаючи на кавовій гущі… Минулого тижня соціальні мережі «потрясло» свіже повідомлення: намальована географічна карта Львівщини, на якій лише 7 імовірних районів, в тому числі і Самбірський…

З посиланням на деяких депутатів обласної ради, як от Михайла Задорожного з Дрогобиччини, окремі сайти уже розпочали процес дискусій… Нас, зокрема, цікавить Самбірщина. Отож, відбулася нарада голів райрад та райдержаміністрацій. У рамках «круглого столу» «Формування нового районного поділу Львівської області» обговорювали створення свіжих районів… Самбірщина представлена так: Самбір, Самбірський район, крім Рудківської ОТГ, Старосамбірський, Турківський райони.

Ми вирішили, що така новина внесе більше паніки, ніж роз’яснень, і попросили прокоментувати ситуацію нашого радника з питань децентралізації, голову Самбірської районної ради Віталія Кімака, який одразу зазначив, що оприлюднений у соціальних мережах проєкт – намагання когось видати бажане за дійсне… Це просто точка зору окремих політиків, науковців, чи тих, хто називає себе експертом.

Те, що відповідає дійсності: розпочався процес обговорення змін до Конституції. Він давно назрів і ніхто не має сумніву, що певні статті Основного Закону будуть мінятися. Зміни стосуються децентралізації. Те, що озвучили соцмережі, це навіть не проєкт, бо спочатку треба вносити зміни у Конституцію, потім прийняти закон про адміністративно-територіальний устрій і тільки після цього Кабмін буде готувати територіальні карти майбутніх районів та подавати його на затвердження парламенту. В часі це може розтягнутися навіть до серпня нинішнього року. Але дискусії нині тривають на рівні: чи при об’єднаних громадах взагалі потрібні райони? Де буде знаходитися префект? Чи в районі, чи в області? Які будуть його функції? Чи буде місцеве самоврядування на рівні району? Як потрібно розподілити повноваження між державною владою та місцевим самоврядуванням? Чи будуть міста обласного значення входити у склад нових районів, чи будуть окремо? Наразі питань більше, ніж відповідей. Нового тексту законопроєкту з цих чи інших питань наразі нема. Все пишуть з чистого листка.

Ми маємо усі підстави вважати, що Самбірський район збережеться цілісно і Рудківська округа залишиться у нас. Знаю думку та позицію представників Рудківщини – вони хочуть залишатися на Самбірщині.

Яка ситуація з розподілом Самбірщини на ОТГ, перепитали ми у пана Кімака, хоча ця тема поволі зникає з уст містечкових політиків, зважаючи на те, що питання начебто уже вирішене. Обласна адміністрація подала до Києва проєкт перспективного плану, в якому Самбірщина поділена на 5 ОТГ з центрами у Самборі, Новому Калинові, Рудках, Ралівці та Бісковичах. Хоча на моє переконання, констатує Віталій Володимирович, ті громади, які раніше об’єдналися, мали б і надалі залишатися самостійними.

…Як з’ясувалося, географічна карта Самбірщини, яка гуляє зараз соціальними мережами, датована 2017 роком.

Роман ІВАНЧУК.

 

Вас це може зацікавити