Телевізори таки згаснуть…

SambirWZ
36

Телевізори таки згаснуть…

Телевізор давно і для кожного став ще одним дуже поважним членом родини, якому віддаємо дуже багато часу. Телебачення в’їлося у наше життя і свідомість так, що ми навіть президентів обираємо, наче «Слугу народу»… Але невдовзі може статися так, що ваш ящик замовкне, якщо вчасно не потурбуєтеся про його «довголіття».

На популярних каналах час од часу з’являється вивіска типу: з нового року канали будуть закодовані. Ми читаємо, але не дуже віримо. Бо так повелося, що нас не одним лякають-лякають, а потім перестають. Але цього разу, видається, все буде по-дорослому і канали справді зникнуть з наших телевізорів, а сателітарні антени, якими пишається кожна хата, стануть зайвим атрибутом. Чому в Україні на таке пішли, ми не знаємо. Пробували пошукати відповіді в Інтернеті, але толком нічого не надибали – просто констатують факт, бо і в Європі телебачення платне. Хтось пробує звинувачувати у цьому нинішню владу, але то радше політичні базікання. Єдине, що нам лізе у голову, то твердження про те, що десь там сидять цілі інститути, які тільки й міркують над тим, як би зробити так, аби в українців було побільше проблем…

Що ж робити споживачам телепродукту? Про це нам розповів фахівець з цього питання, продавець радіотехніки в магазині “Сіріус” на Валовій у Самборі Руслан Криворучек. Справді, каже, з нового року уже не буде такої «халяви», до якої усі звикли. Значить, треба уже тепер готуватися до незручностей. Популярні телеканли стануть платними. Найдешевший – 49 гривень – канали 1+1, 2+2, ТЕТ, ПЛЮС ПЛЮС, Бігуді, СТБ, Новий Канал, Інтер, ТРК Україна та інші. Власне у слові «та інші» може міститися ще якась несподіванка, бо невідомо, які ще канали можуть бути у популярному списку. До цього пакету додають і кілька розважальних каналів. За 90 каналів доведеться платити майже 100 гривень у місяць – там більше розважальних програм. Є більш вигідні пропозиції, але вони значно дорожчі – до 250 гривень у місяць.

Про ще одну прикрість розповів пан Руслан. Виявляється, ті звичні тюнери, які маємо біля своїх телевізорів, можна буде викидувати на смітники, бо не будуть спроможні працювати у нових умовах. Треба буде купувати нові  – це в межах більше тисячі гривень. Хоча є альтернатива: можна придбати тюнер і від 350 гривень, але це так зване наземне телебачення. Буде 32 канали і приблизно стільки ж – польських. Цей пакет каналів для телеглядача буде безкоштовним. Наш консультант розповів і про те, якими мають бути антени для новітнього телебачення. Виявляється, звичні тарілки стають непотребом. Кожному доведеться озброїтися антенами, які в народі називають «сітками» або «драбинками». І що ж тепер робити, уже спитає читач, де шукати свого найближчого оператора? Порада – зверніться у будь-який магазин з радіотоварами.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити