У серпні з колишнього єврейського кладовища мають забрати три хрести?

SambirWZ
146

У серпні з колишнього єврейського кладовища мають забрати три хрести?

Сказати, що громада Самбора дуже переймається благоустроєм території колишнього єврейського кладовища, не можемо. Однак є група активістів, яка, схоже, робитиме абсолютно усе, аби там збереглися три хрести на місцях поховань представників християнської віри. Мовляв, ми тут, на своїй землі, вправі робити те, що вважаємо за потрібне, і ніхто нам не указ. Єдине, з чим можна і треба погодитися, що так чи інакше, але проблему слід вирішувати, бо скільки ще літ її волочити і передавати від однієї влади до іншої…

ІДЕЯ примирити сторони тим, що одна половина території належить єврейській громаді, а друга – українській, не сприймається самими євреями, а тому довелося шукати компроміс. Ми не розставляємо крапки над «і», ми просто констатуємо те, що є станом на сьогодні. А станом на сьогодні, є підписана сторонами Дорожня карта – як будуть рухатися у плані вшанування похованих на цій території людей. Документ розпочинається з того, що учасники обговорень ознайомилися з усіма пунктами Дорожньої карти, зокрема, з кресленням майбутнього пам’ятника воїнам УПА, похованим там же. Пам’ятник, домовилися сторони, має мати висоти не менше 3,5 метри. Ми так зрозуміли, щоб його було видно… Урочисту церемонію «освячення проекту» провести якнайшвидше, але не пізніше серпня нинішнього року. Будуть запрошені на церемонію глави ПЦУ та УГКЦ, представники духовенства іудейських громад. Один з пунктів цитуємо повністю, зважаючи на його важливість: «Провести під час церемонії перенесення та встановлення на визначене громадою Самбора місце трьох наявних хрестів». Тобто, якщо ми правильно зрозуміли, а тут і розуміти нічого, громада Самбора мусить визначити місце, де встановлять ті три хрести, які нині є на території. І у супроводі глав церков їх встановити.

Документ підписали настоятелі самбірських церков чиновники ратуші і деякі депутати міської ради, мовляв, ознайомлені з Дорожньою картою, хоча додають, що невідомо, чи насправді так усе станеться.

Чи означає виконання Дорожньої карти, що українська сторона капітулювала? Не знаємо, але є те, що є. Не виключено, багатьом ця тема уже набридла за багато літ і треба знімати її з порядку денного.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити