У сусідів будинок обвалився, а у Самборі не ліпше…

SambirWZ
92

У сусідів будинок обвалився, а у Самборі не ліпше…

Про те, що сталося у Дрогобичі, ви вже знаєте, бо знають усі. Обвалився один під’їзд багатоповерхівки. Є смертельно травмовані, є понівечені, яким поміч надають медики. Все це страшно. Як і те, що люди залишилися без даху над головою. Уявити тільки – ви спите спокійно у власному помешканні, а на голови валиться стеля… 

ПРЕССЛУЖБА прокуратури Львівської області інформує, що за цим фактом поліцейські зареєстрували кримінальне провадження за статтею (зверніть увагу) «Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді знищення та пошкодження майна громадян та завдання шкоди їхньому здоров’ю і спричинення смерті». Розпочали досудове розслідування. І під кримінал потрапили чиновники міста… Водночас Дрогобицька місцева прокуратура додатково внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом зловживання своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, особами Дрогобицької міської ради та комунального підприємства. Ці кримінальні провадження об’єднали в одне. Покарання, передбачене санкціями – від 5 до 12 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На перших порах, як тільки усе сталося, вирішили, що то газ вибухнув. Газовики спростували причетність газу і залишився занедбаний житловий фонд.

Ми чого пишемо про біду сусідів? Бо і у Самборі немало аварійних будинків. Після таких ситуацій, як правило, йде вказівка перевірити усі будинки на предмет надійності у всіх містах. Наше місто аварійності має багато, особливо у старій частині До речі, будинок у Дрогобичі не такий уже й давній – зведений у сімдесятих роках минулого століття. Ситуація прикра – люди приватизували квартири, платять жекам (дехто каже, невідомо, за що), а самі будинки якісь «безпритульні» і нікому не потрібні. До слова, один з будинків на площі Ринок в Самборі провалився ще за Тершовчина і, схоже, усім байдуже і досі. Аварійний будинок стоїть у Самборі на роздоріжжі вулиць Стуса та Торгової біля новобудови. З другого боку цього ж роздоріжжя на вулиці Стуса також аварійний будинок… Гадаємо, читачі можуть доповнити цей сумний список.

Як і слід було очікувати, Президент України Володимир Зеленський доручив новому уряду провести аудит всіх житлових будинків по всій країні. Після Дрогобича він написав на своїй сторінці у соціальних мережах, що житловий фонд, особливо в невеликих містах, перебуває здебільшого у незадовільному стані – про капітальний ремонт там не чули ще з радянських часів.

Така кількість смертей не може залишатися безкарною. І винуватці знайшлися. Дрогобицький суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього (нічного) арешту для двох комунальників, яким поліція оголосила підозру у службовому недбальстві. Слідчий та прокурор просили для підозрюваних тримання під вартою без права внесення застави. Мова йде про двох працівників комунального підприємства, яке обслуговує будинок: начальник дільниці з обслуговування та ремонту житлового фонду та головний інженер. Чи це справді винуватці, чи просто «стрілочники», час покаже. Але ж у цих посадовців є інший начальник, який наряди роздає, а у того начальника ще інший…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити