Чи приїде грейдер на вулицю Бачинських

SambirWZ
26

Чи приїде грейдер на вулицю Бачинських

Минулого разу на сторінках газети ми констатували, що вперше у Самбір приїхали активісти, які вирішили розквитатися зі самобудами. Пробували трощити огорожі, але поруч були поліціянти і питання якось само собою знялося… Хоча заїжджі молоді чоловіки нагадали як про себе в Самборі, так і про незаконні самобуди. Але, виявляється, ходили не до тих…

МИНУЛОГО тижня з’явилася звістка про те, що на один із об’єктів є рішення суду. Настільки категоричне, що, здавалося б, покарання не уникнути. А покарання жорстке – розвалити кількаповерховий будинок, що виріс позаду Самбірського медичного коледжу. Ми не знаємо, чи забудовник буде подавати апеляцію, але позивачем виступила поважна столична архітектурна інспекція.

До Самбірської міської ради не раз зверталися сусіди з приводу будівництва на вулиці Бачинських. Писали колективні скарги у різні інстанції. Міськрада встановила факт незаконного будівництва та звернулась у відповідні органи.

Державна архітектурно-будівельна інспекція надсилала приписи забудовнику з вимогою припинити незаконне будівництво, але реакції не було. І уже після того довелося творити заяви до суду. Як пишуть в Інтернеті, позивач у справі зазначає, що виконання будівельних робіт проводиться без затвердження проектної документації, без права на виконання будівельних робіт на ділянці, яка має інше цільове призначення, а також з порушенням протипожежних розривів.

Суд наведені факти встановив, підтвердив їх достовірність та зобов‘язав знести самобуд, причому, як гласить рішення суду, за рахунок забудівельника і довести земельну ділянку до того рівня, який був до забудови.

Треба сказати, що цей об’єкт і раніше потрапляв у поле зору нашої газети, бо депутат Володимир Кульчицький-Поливка кілька разів бив на сполох, базуючись на скаргах сусідів, яким новобудова заважала. Але обранці просто брали інформацію до відома… Признатися, у тому самому часі наш репортер зустрівся з забудівельником і попросив його навести лад у стосунках з сусідами та нормативними документами на будову, бо якось не пасує щоразу писати… Підприємець запевнив, що у нього все гаразд, що з сусідами порозумівся, то тільки пану Кульчицькому-Поливку щось заважає. У підсумку з’ясувалося, що заважає не тільки депутату…

Ми пробували спрогнозувати ситуацію і перепитали людей, які знаються на таких справах. Одні безапеляційно твердили нам, що уникнути виконання рішення суду не вдасться . Знесення самобудів уже відбуваються навіть у Львові. Інші експерти більш поблажливі: чоловік, мовляв, заплатить штраф і далі продовжить, бо хто буде нищити таку важку людську працю. Більше того, нам стало відомо, що власник уже почав продавати помешкання покупцям, які тепер мають  домагатися повернення у забудовника вкладених грошей.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити