Чому Терлецька назвала Пикуса маніпулятором?

SambirWZ
216

Чому Терлецька назвала Пикуса маніпулятором?

Благородна справа – нагороди дітям, не могла минути без скандалу. Без скандалу у часі підготовки до майбутніх виборів не можна… Отож, коли все відбулося, у соціальних мережах з’явився пост депутата Старосамбірської районної ради Івана Пикуса. Цитуємо: 

«ЯК ПАЛКО «люблять» освітян і не тільки їх… Вже другий рік поспіль на Старосамбірщині діє ініціатива, яку на сесії підтримали депутати районної ради «Програма підтримки дітей Старосамбірського району: призерів обласних, Всеукраїнських олімпіад на 2020 рік». Однозначно, все правильно, бо учні, які добре навчаються, мають суттєвий стимул для цього. Погодьтеся, отримати грошову відзнаку за успішне навчання від 4000 до 10000 тис. грн. наприкінці навчального року – це приємно і надихає.

Проте, постало питання, що і вчителі, які допомагають учням готуватись до олімпіад, теж мають бути відзначеними. Тому цьогоріч було прийнято рішення фінансово нагородити вчителів, діти яких стали призерами обласних і всеукраїнських олімпіад. Оскільки кошторис районної програми складає 100 тис. грн.., то розподілили 70 тис. грн. для учнів-призерів, а 30 тис. грн. мали б піти для учителів. Зате не так сталося, як гадалося. 26 травня 2020 року на засіданні бюджетної комісії за участі голови Старосамбірської районної ради вищезгадані 30 тис.грн. забрали від вчителів, а головне, що відділ освіти про це ніхто не повідомляв.

Безперечно, онкологічний центр – це надважлива установа (цього року зареєстрована у Старому Самборі, відтак податки осідають в районі), яку ми маємо підтримувати, але чи такими діями і утисками у ставленні до вчителів і не тільки? Нагадаю, до кінця року на освіту району (зокрема зарплату) не вистачає майже 20 мільйонів гривень. Натомість, на своїй сторінці райрада сердечно подякувала вчителям за самовіддану працю, але гроші забрали. Все вірно, на вчителях району можна відігратись, прикрившись лагідним «дякуємо»! Спитаєте, де шукати кошти для всіх цих потреб… Гадаю, варто заглянути в декларації керівництва».

Що стосується декларацій, будемо говорити потім, а наразі про вчителів… Тому попросили коментарів у голови райради Тетяни Терлецької, бо звинувачення пана Пикуса прозвучали серйозно. Для початку вона зазначила, що їй, очевидно, треба відкривати свій блог, аби спростовувати усю брехню. Згадала, що Івана Пикуса як депутата не було на сесії, коли приймали бюджет на рік нинішній, коли, зрештою, приймали ту програму, про яку йде мова. В програмі взагалі нема й слова про преміювання вчителів. Була лише розмова, що варто б відзначати і педагогів, але то була лише розмова. 70 тисяч гривень – це така ж сума, яка була і торік. Призерів не було цьогоріч аж так багато. Відділ освіти погодився з таким поділом коштів. А 30 тисяч з цієї програми справді передали на підтримку онкоцентру. В райдержадміністрації, стверджує пані Терлецька, не хочуть фінансувати деякі речі, їм більше подобається, коли кошти з податків онкоцентру приходять в район просто так, але ділитися, згідно з домовленостями, не хочуть. Тому нам довелося урізати деякі програми, аби повернути частину коштів львівським медикам. Зокрема, зняли деякі суми з помочі пластунам, бо заходів не проводиться ніяких через карантин. Зняли дещо і з пільгового перевезення, бо й перевезень не було. Наостанок Тетяна Терлецька назвала добродія Пикуса маніпулятором…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити