Якщо відкриють ковідне відділення, то держустанови «не помруть»

SambirWZ
249

Якщо відкриють ковідне відділення, то держустанови «не помруть»

Дійшла черга і до Старого Самбора… Більше двох місяців тому в області заговорили про те, що вартує готувати до боротьби з ковідом шпиталь нашого гірського райцентру. Ми спілкувалися з очільниками медицини на цю тему, хоча доволі неохоче коментували таку вимогу Департаменту. Десь мають рацію: район один з тих в області, де зафіксовано чи не найменше паскудних випадків, але хвороба не відступає.

ЦЕ МИ раніше з оптимізмом констатували, що після Львова для наших людей відкриють Стебник, а до Рудок черга не дійде, бо вірус скінчиться… Та ба, і Рудки довелося алярмово задіювати, а потім і Самбір, тепер уже й Старий Самбір підоспів… Причому, ми б хотіли акцентувати увагу на тому, що в лікарні приймають справді важких хворих, бо легким радять самоізолюватися під нагляд сімейного доктора… І практично всі визначені лікарні працюють на повну потужність. Але і цього бракує. А ще пішли свіжі новини, мовляв, у нас зараз лише друга хвиля захворювання, а ще має бути третя, дай Боже, остання…

Офіційне повідомлення минулого тижня: у Львівській області ще дві лікарні готують до роботи із ковід – Старосамбірську центральну районну лікарню та Львівську клінічну лікарню на залізничному транспорті. Обидві вже внесли в перелік ковідних лікарень області, інформує прес-служба Львівської ОДА.У Старосамбірській ЦРЛ буде 70 ліжок, 60 з яких уже мають кисень. «Щойно закінчиться етап контрактування, заклади будуть у повній готовності. Станом на сьогодні, ліжкової бази достатньо, однак це не означає, що так буде і надалі. Погіршення ситуації може статися найближчим часом, тому готовність має бути 100-відсоткова, розповів директор Департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

З приводу цієї теми нас зацікавили деякі коментарі у соціальних мережах. Один з них точно здивував: «Лікарня у Старому Самборі розташована у самому центрі міста, скажіть, як будуть функціонувати магазини, державні установи, перебуваючи 10 метрів від лікарні???» Оригінально, правда? А інші лікарні хіба на островах знаходяться? Це навесні усі поголовно боялися ковіду, а зараз хвороба, на жаль, стає звичною.

Доволі аргументовано відповіли цьому чоловікові представники лікарні. Гадаємо, відповідь має бути не менш цікава: «Вірус від людини до людини передається краплинним та контактним шляхами. Тобто, через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі розповсюджуються на відстань близько метра від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч. Також краплі, що містять вірус, забруднюють предмети і поверхні. Інші люди можуть інфікуватися через дотик до таких предметів або поверхонь, а потім – до очей, носа чи рота. Вірус не передається повітряним шляхом. Це означає, що він не зданий переноситися потоками на великі відстані».

Хочемо зняти імовірний переляк горян новиною від медичного директора ЦРЛ Олега Горбового – ковід лікуватимуть у Лаврові…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити