Школам Самбірщини далеко до 80 відсотків вакцинованих вчителів, а тому слід чекати перевіряльників дистанційного навчання

SambirWZ
454
Минулий тиждень розпочався з розуміння того, що ми знову вступаємо у ковідний «вік» і невідомо, доки він триватиме і що нас чекає. Цифри, як відомо, річ уперта, а цифри статистики захворювань ще й вражають своєю величиною. Ті лікарні, які боролися з ковідом, а потім були закриті, бо не було кого лікувати, починають знову відкриватися. Зокрема, і наші Рудки, у шпиталі, станом на понеділок, перебувало 82 особи. Тиждень, який минув, приносив Самбірщині приблизно пів сотні нових хворих на добу. Загалом на Львівщині перебувало у стаціонарах 1530 осіб, з них 33 вакциновані (в т. ч. 18 – другою дозою).

Як наслідок, Львівщина перейшла у «жовту» зону і нам нагадали, бо вже забулося, що можна і не можна. Окрім маскового режиму й необхідності дотримуватися дистанції, забороняються масові заходи за участю понад 1 особи на 4 кв. м площі приміщення або території; завантаженість кінозалів та інших закладів культури більше ніж на 50% місць; завантаженість спортзалів і фітнес-центрів більше ніж 1 особа на 10 кв. м; робота навчальних закладів, крім тих, де щонайменше 80 відсотків працівників мають «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікат.

Зазначені обмеження не діятимуть, якщо понад 80 відсотків персоналу та 100 відсотків  відвідувачів, крім осіб до 18 років, вакциновані від COVID-19 однією або двома дозами та пред’явили відповідний сертифікат.

Якщо на весілля чи інші масові заходи ще не реагують, то до шкіл найбільше прикута увага. На початку тижня Департамент освіти оприлюднив дані щодо вакцинації – вивів кількість шкіл, що досягли 80 відсотків рівня вакцинації працівників. Чому саме такий відсоток, ніхто не пояснює. Чому не 75 або 85? Тим не менше, Самбірський район з показником 6,2 відсотка вакцинованих шкіл. Це передостання сходинка серед семи районів Львівщини. В лідерах Стрийщина з 22,3 відсотками, в аутсайдерах – Львівський район з показником 2,6 відсотка. Хоче хтось це визнавати, чи не хоче, але добровільна справа з вакцинації стає обов’язковою. Кілька моментів – лякають, що нещеплених не пускатимуть у заклади харчування чи інші заклади. Нещеплених уже не пускають на концерт, лише щеплених пускають на футбольний матч. А що вартують міркування начальників: «Не провакцинуєтеся – не буде премій»… Ми розпитували у земляків, чому вони не хочуть вакцинуватися? Відповіді різні. Хтось каже, що ця вакцина не до кінця випробувана, а тому вводити в себе будь-що, нема смислу. Хтось вважає і лікарі це підтверджують, що навіть два заштрики не дають гарантії того, що не заслабнете, але тішать тим, що хвороба промайне непомітно. Нині в лікарнях 90 відсотків тих, які не вакцинувалися. Але ж десять відсотків, підкреслює обиватель, вакциновані… Хтось переконаний, що уже перехворів торік і нема смислу вакцинуватися. Хтось вважає, що має хронічні захворювання і заштрик може негативно вплинути, хоча лікарі твердять зворотне… Медики мляво проводять агітацію. Схоже, самі не вірять в її ефективність, бо нині в Інтернеті можна зустріти палкі виступи лікарів як прихильників, так і палких противників вакцинації. І ніхто не знає, де істина… І нарешті, людей рідкісно дратує той факт, що органи державної влади надто настирливі у справі вакцинації. Настирливість викликає підозри… Зрештою, усі ЗМІ в одну мить розповсюдили повідомлення про те, що через кілька годин після щеплення помирає 19-річний студент. Це сприймається як істина, якій щиро вірять. А те, що наступного дня йде спростування, мовляв, юнак помер від серцево-судинної недостатності, уже нікого за душу не бере…   

Та повернемося до освіти. Готовими до роботи у звичному режимі виявилося 14 відсотків шкіл Львівщини, всі інші, де нема 80 відсотків, переходять на онлайн-освіту. Причиною такої ситуації, твердять в області, став низький рівень вакцинування працівників закладів освіти, подекуди свідоме саботування з боку освітян. Відповідальність за функціонування закладу освіти залежить від керівників цих закладів, відповідних відділів освіти та голів громад. Такі міркування висловив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій ГОДИК, вважаючи, що здоров’я дітей – понад усе. 

Від завтра на Львівщині почнуть перевіряти дистанційне навчання у школах, так як за дослідженнями департаменту освіти, віддалене навчання дає нижчу якість освіти, ніж очна форма. Про це повідомили у пресслужбі Львівській ОДА. Якщо школа не має 80 відсотків і працює дистанційно, то не гарантуйте собі легкого життя, шановні педагоги, бо на вас чекає перевірка якості знань.   

Перевірки триватимуть допоки у закладах освіти буде дистанційне навчання. У випадку виявлення низької якості віддаленого навчання це означатиме, що вони не відповідають назві «заклад освіти». В такому випадку департамент може ініціювати позбавлення ліцензії і лише при підвищенні рівня дистанційного навчання ліцензію повернуть. Якщо до такого буде доходити, то кожен директор заради того, аби не закрили його школу, сам за руку поведе своїх вчителів на щеплення. 

Нагадаємо, що у тих освітніх закладах, де кількість вакцинованих працівників менша за 80%, вчителі, вихователі та педагоги мають принести або довідку про те, що вони перехворіли на Covid-19 за останні пів року, або негативний ПЛР-тест, або ж довідку від лікаря про протипокази до вакцинації.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар