Неймовірно! З 1 квітня діти будуть народжуватися безкоштовно

SambirWZ
31

Неймовірно! З 1 квітня діти будуть народжуватися безкоштовно

Недавно зустрів знайомого, який (виявляється, є щасливі люди!), очікує від року, що прийшов, радості. У нього має народитися внук! І додав при цьому, що уже збирають гроші на пологи доньки, бо пологи – це така цікава «хвороба», яка не приходить раптово, до неї можна готуватися дев‘ять місяців.

А тому збирають гроші… Від того, що у нас медицина стала давно платною, уже ні у кого не округлюються очі до рівня «п’яти копійок». Це стало правилом життя. А от нововведення, яке планують з 1 квітня в Україні, варте уваги не лише мого знайомого – майбутнього дідуся, а в принципі… Бо добрих новин останнім часом не так вже й багато.

Отож, інформаційні агентства повідомляють, що у пологових будинках України заборонять брати гроші з породіль. Чи за послуги, чи просто як віддяка, ніхто не уточнює, але послуги за звичайні пологи і кесарів розтин будуть безкоштовними. З 1 квітня 2020 року за кожну породіллю Національна служба здоров’я буде виплачувати медичним установам 8500 гривень.

В суму, яка буде виділятися на одну жінку, входять фізіологічні пологи і кесарів розтин, ліки, палата, медична допомога в критичних станах. Якщо в лікарні спробують вимагати гроші з породіллі або її рідних за стандартні послуги – то такий пологовий будинок втратить контракт з НСЗУ.

Додатково заробляти в пологових будинках зможуть, наприклад, на палатах поліпшеного типу. За них в середньому потрібно доплачувати дві-три тисячі гривень і ще тисячу окремо – за харчування. Особистий лікар з 1 квітня також буде коштувати додаткову суму, але вона буде фіксованою і з неї будуть сплачувати податки.

Як зізнався головний лікар одного з пологових будинків столиці, в Києві вже почалася конкуренція за породіль. Стали оновлювати палати, робити ремонти, приводити в порядок обладнання. З квітня найбільше фінансування отримають ті пологові будинки, які частіше вибиратимуть жінки, оскільки місце проживання тепер не має значення.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити