«Свята Земля» Богдана Вовка

SambirWZ
32

«Свята Земля» Богдана Вовка

Видається на те, що будинок Самбірського товариства «Просвіти» щоразу потужніше заявляє про себе як про осередок просвітництва та патріотизму. Напередодні Різдва там відкрили унікальну фотовиставку «Українці шляхами Христа» львівського журналіста Богдана Вовка.

До речі, мав приємність одночасно з ним студіювати журналістику у Франковому виші. Це був один з тих сумлінних, виважених, добропорядних журналістів, який ще тоді мислив нестандартно і сміливо. Може тому і занесла його доля свого часу у газету «За Вільну Україну»… І от знайшлася нагода пізнати Богдана як фотомитця.

Мабуть, кожен з нас мав би мати за честь побувати на Святій Землі, де ступала нога Ісуса, але, на жаль, не кожен може. А Богдан Вовк, чотири рази побувавши там, привіз нам у світлинах дух Єрусалиму. Він зібрав 15 тисяч світлин, розповів нам учасник відкриття виставки Микола Сенейко, хоча у Самбір привіз «краплинку» – 60 фото, але на деяких ми упізнавали і самбірян, які були паломниками на Святу Землю. Благословив відкриття виставки та високо оцінив творчий доробок Богдана Вовка адміністратор греко-католицького собору Покрова Пресвятої Богородиці отець Володимир Коркуна.

Водночас Богдан Вовк презентував дві книжки «Українці шляхами Христа (фотоілюстрації українських паломників)», обсяг якої 312 сторінок тексту і світлин, та «Українець – громадянин Всесвіту». Вони стали своєрідним підсумком його поїздок на землю Батьківщини Ісуса та результатом творчої діяльності.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити