10 депутатів, які нечасто ходять на сесії, погрожують взагалі не ходити

SambirWZ
196

10 депутатів, які нечасто ходять на сесії, погрожують взагалі не ходити 

Ми собі вже давали слово, що не будемо так багато писати про львівське сміття, яке потрапляло у Самбір. Надто багато уваги присвятили цій темі, але не шкодуємо, бо нарешті люди зрозуміли ситуацію, вийшли на площу Ринок, а потім облаштували і блокпост з тим, аби чужі машини тихцем не потрапили на полігон. 

ПРОТЕ, минулого тижня з’явилося звернення деяких  депутатів міськради до громади Самбора і гріхом оминути увагою поважний документ.

Йдеться про те, що громада не підтримує рішення депутатів про дозвіл на чуже сміття, бо воно суперечить певним нормам певних законів… За оцінкою громадських активістів, за два роки на самбірське сміттєзвалище  завезли понад 200 тисяч тонн сміття.

Проте, жителі міста не мають наміру відступати, адже носієм влади є народ. Місцеві жителі тричі скликали віче, на яких вимагали у влади зібрати позачергову сесію та відмінити рішення «Про впорядкування прийому ТПВ на Самбірський сміттєвий полігон» від 5 лютого. Як відомо, розпорядженням міського голови Юрія Гамара від 20 лютого завіз іногороднього сміття призупинили. Однак, група депутатів вважає, що мер не хоче прислухатися до пропозиції громади скликати сесію та відмінити це ганебне рішення, а тому вимагають зборів депутатів щодо відміни сміттєвого рішення та розірвати контракт з директором СКП «Об’єднане» Євгеном Квасом і створити тимчасову контрольну комісію ради за участю експертів, представників громадськості щодо перевірки фінансово-господарської діяльності комунального підприємства та стану самбірського полігону ТПВ на предмет екологічної безпеки і подальшої експлуатації.

У разі, якщо наші вимоги не будуть виконані, пишуть депутати, вони відмовляються брати участь у засіданнях постійних комісій та сесій ради. Звернення підписали Андрій Жепко, Андрій Бубнюк, Володимир Кульчицький-Поливко, Руслана Лешкович, Юрій Денько, Зеновій Рівняк, Руслан Гнатик, Роман Пицик.

Також це звернення підтримують депутати, які на даний час перебувають за кордоном, Василь Лисович та Ліля Гейник. Певна річ, право депутатів звертатися до очільників міста, до громади, хоча, як нам видається, не ходити на сесії та засідання комісій на знак протесту – це не вихід. Тим паче, з усіх обранців, яких ми щойно назвали, найсумлінніше ставиться до відвідувань лише Володимир Кульчицький-Поливка, у інших багато пропусків, тому лякати офіційним невідвідуванням не пасує. Треба для більшості депутатів придумати жорсткіше «покарання». Крім того, лише 10 підписів з 34-х – це, повірте, мізер, який не впливає на прийняття рішень. Скажемо інакше: якщо раптом опозиціонери мера перестануть дружно ходити на сесії, то іншим це тільки в кайф… Якщо зі сміттям ситуація начебто вгамовується, то ніхто не заважає обранцям створити комісію, яка б перевірила фінансово-господарський стан «Об’єднаного». Коли виникають певні сумніви, то давайте їх або спростовувати, або підтверджувати. До речі, про найдорожчу в Україні сіль, яку придбало на дороги комунальне підприємство міськради, так ніхто тлумачень і не дав…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар