Із 4 мільярдів гривень на сільську медицину щось впаде і на Старосамбірщину

SambirWZ
254

Із 4 мільярдів гривень на сільську медицину щось впаде і на Старосамбірщину

В Україні широко розрекламували зустріч Президента Петра Порошенка з медиками задля того, щоб напрацювати мудрі реформи. Мудрості у тому, що пропонують, не надто багато. Люди лікувалися своїм коштом, а радше – не лікувалися, а тому чемно помирали і… помирають. Але сам факт: верхівка влади слухає низи, заслуговує на увагу.

Головний лікар Старосамбірщини Юрій Войтів поділився своїми враженнями після зустрічі. Сказав, що його обласна шефиня Ірина Микичак виступила просто шикарно, реально змалювавши ситуацію. Їй належить міркування про те, що сільська медицина, на яку роблять ставку у столиці, це добре, але сільська медицина – це і районні лікарні, які не дають завчасу померти селянам. А депутатам районної ради та сільським головам, які прийшли на сесію, доктор Войтів зазначив, що, за проектом держави, вона виділяє сільській медицині 14,8 мільярда гривень. Причому, ще нинішнього року – 4 мільярди. Щось перепаде Старосамбірщині. Пан Войтів попросив депутатів і війтів терміново писати заявки, виготовляти проектно-кошторисні документації на обладнання чи ремонти ФАПів. За його словами, сільські амбулаторії ще хоч чимось забезпечені, а от ФАПи – наче сирітки… Ну, хотілося б щоб на місцях дослухалися, бо не так часто мільярди на голови падають.

Вийшовши на трибуну сесії райради, головний лікар прозвітував і про виконання державної програми “Доступні ліки”. Станом на початок місяця, профінансували 84,6 відсотка запитів хворих на ті чи інші ліки, визначені державою як пільгові. З вересня почала працювати програма і для хворих діабетом першого типу. Аптеки району відпустили інсуліну на 48 тисяч гривень.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар