Фантастична ідея: 68-кілометрове кільце вартістю у мільярд

SambirWZ
156

Фантастична ідея: 68-кілометрове кільце вартістю у мільярд

Очевидно, ситуація з блокуванням траси у Стрілках через ремонт дороги аж до Мшанця, змусила обласне начальство глобальніше подивитися на цю проблему. Минулого тижня заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, який опікується дорожнім господарством Львівщини, похизувався цікавою стратегічною ідеєю і вже навіть провів нараду з цього приводу.

ІДЕЮ назвав «Розвиток прикордонних доріг Львівських Карпат»… Кілька років поспіль на території області не ремонтують дорогу Мшанець-Стрілки, твердить пан Юрій, прилеглі автомобільні шляхи теж потребують ремонту, відтак цей проєкт дозволить побудувати нову дорогу Тершів – Боберка і відремонтувати діючі. Будівництво нової дороги налагодить транспортну логістику та утворить так зване мале коло… Мешканці Львівщини зможуть дістатись від Тершова до населених пунктів Лаврів, Бабино, Головецько, Дністрик, Лімна, Боберка без об’їзду через Турку, а напряму новим дорожнім покриттям. Ця дорога є важливою і для розвитку туризму, оскільки веде до території майбутнього національного природного парку «Королівські Бескиди», і пролягатиме територією прикордонних сіл. Протяжність нового шляху – 67, 9 кілометрів. Орієнтовна вартість будівництва – 1 млрд. гривень. Юрій Бучко уже доручив відповідним структурам впродовж тижня з’ясувати, чи пролягають відтинки майбутньої автомобільної дороги через лісосмуги, вивчити план територій та виїхати на оглядини.

Якщо нічого не планувати, то нічого і не буде, але ідея видається нам трохи фантастичною, бо, скажімо, нині в області годі знайти мільйони на Стрілки-Мшанець, а тут цілий мільярд і то, ймовірно, за нинішніми цінами. Нам би втримати бодай те шляхове господарство, що маємо… Мабуть, місцевий чи обласний бюджети навантаження в 1 мільярд не витримають, доведеться просити в Києві, але, судячи з наслідків недавньої стихії, коли в областях позносило дороги і мости, на трасу Тершів-Боберка доведеться чекати ще довго. (За офіційними даними, паводок нанищив на Львівщині доріг на суму у 67 мільйонів гривень). Хоча, повторюємося, ідея гарна і, якщо її не встигнуть зреалізувати нинішні владоможці, а радше всього, не встигнуть, то нехай би продовжили наступники.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити