Самбір теж лікуватиме коронавірус, але терапія йде на самоізоляцію

SambirWZ
131

Самбір теж лікуватиме коронавірус, але терапія йде на самоізоляцію

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень повідомив, що обласна комісія з надзвичайних ситуацій розширила перелік додаткових закладів охорони здоров’я, які будуть залучені до боротьби з небезпечним вірусом. До списку, зокрема, увійшла і Самбірська центральна районна лікарня і вже невдовзі до нас можуть поступати хворі.

ОЧІЛЬНИК області вважає, що кожна лікарня має бути готовою до того, що доведеться приймати COVID-пацієнтів. У закладах мають бути сформовані маршрути та облаштовані відділення, де будуть концентруватися такі хворі. COVID є і він буде, тож ми, відповідно, маємо навчитися з ним жити і працювати. Є розуміння медичної спільноти і керівників закладів. Маємо напрацювати все так, щоби бути готовими до всіх викликів, організувати роботу медзакладів так, аби вони рівнозначно надавали ургентну допомогу за тими пакетами, за якими вони є законтрактовані, і адекватну допомогу пацієнтам з підозрою або хворим на коронавірус. До того ж так, щоб потоки цих пацієнтів не перехрещувалися і щоб медичні працівники мали певні маршрути, – пояснили в Департаменті охорони здоров’я. Самбір уже офіційно ввели у перелік лічниць, які працюватимуть з коронавірусом, а Старий Самбір ще ні. Тим не менше, ми поцікавилися у медичного директора ЦРЛ Олега Горбового, чи гірський район готується до сучасних викликів, і він відповів, що уже практично готові, бо, не виключено, завтра-після завтра може надійти команда приймати хворих. Пішли, як кажуть, на випередження.

А тим часом, наприкінці минулого тижня стало відомо, що в Самбірській ЦРЛ закривають терапію, а колектив іде на самоізоляцію. Головний лікар Богдан Марчук розповів «Високому Замку», що там протягом кількох днів лежала жінка, у якої начебто виявили позитивний результат на коронавірус, повторно – уже був негативний, але, щоб не сталося якоїсь біди, вирішили на певний час самоізолювати колектив відділення. Така собі вимушена відпустка…

Станом на минулий понеділок, в Рудківській лікарні, яка раніше була визначена як резервна, на лікуванні перебувало 22 особи. Того ж дня статисти зафіксували у Самборі – 20 заслаблих осіб, у Самбірському районі – 21, у Старосамбірському – 7. Прикро, але цифри ростуть. І це у той час, коли люди, втомившись від карантину, перестають дотримуватися його норм.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити