Аудит у старосамбірській освіті: погляд з самого відділу освіти

SambirWZ
224

Аудит у старосамбірській освіті: погляд з самого відділу освіти

У попередньому спецвипуску ми розповіли про результати аудиту у старосамбірській освіті. Цифри, треба сказати, невеселі, бо ревізори порахували, що 15 мільйонів гривень платників податків використали неефективно, а відтак – результати своєї праці скерували у правоохоронні органи та у райдержадміністрацію. Якими будуть міркування цих структур, не знаємо, але знаємо достеменно, що хоч якась реакція та мусить бути. 

Але розмірковуючи над цифрами і фактами, ми пошкодували нинішню керівницю районної освіти Надію Багряк. Частина недоліків належить її попередникам, бо ж ревізори обсервували період з 1 січня 2016 року і до 30 червня 2019-го. Але хто там нині пам’ятає Мар’яна Яворського чи Богдана Беницького? Однаково за усе доведеться терпіти нинішній очільниці, яка ще досі перебуває у статусі виконувачки обов’язків… У простих людей як воно є? Є велика розтрата і винні нинішні – чи не винні, хто там розбирається… Проте, пані Надія вирішила висловити нашій газеті і свої міркування, на що має повне право. Найперше, сказала вона, про вік жінки у газеті в принципі не пасує писати. Признатися, ми й не планувати образити Надію Андріївну її віком, бо насправді хотіли сказати, що людина стільки літ відпрацювала в освіті, а ще мусить мати клопіт з чужими фінансовими гріхами.

Не погодилася з нами пані Надія і у тому, що вона не зовсім фахівець у цій справі. Ми мали на увазі той момент, що Надія Андріївна не мала справ з господаркою. Але, працюючи у відділ освіти більше тридцяти років, вважає вона, уже конче навчилася господарювати, адже, як тільки хтось з начальників хворів, а хворіли вони часто з тих чи інших причин, то вона виконувала обов’язки. Більше того, і усі попередники, хоч були чоловіки, однак теж були лише педагоги і фінансовій діяльності вчилися, так би мовити, «з коліс». Ще один важливий момент: Надія Багряк виконує обов’язки керівника з початку 2019 року, коли уже був сформований річний бюджет, тобто правила фінансової гри… З того часу натворити мільйонних  фінансових проблем Надія Багряк просто не змогла б, а тим паче, не хочеться їй брати на себе недогляди когось із попередників. Основне у тих 15 неефективних мільйонах – небажання депутатів оптимізовувати школи. Ми розуміємо, чому їм не хочеться казати «за», бо мова йде про їхні округи, де є малокомплектні школи. І закриття чи пониження їх у статусі, безперечно, б’є як по іміджу села, так і по іміджу самих депутатів, які мають голосувати за непопулярні рішення. Тому, навіть незважаючи на проєкти рішень, які відділ готував для сесій райради, рішення все одно не проходили. Що це означає? А те, що у школі залишається кілька десятків учнів та з десяток педагогів і їх треба фінансувати – зарплати, тепло, транспорт. Пригадуємо, одного разу на сесію райради виносили питання про закриття чи пониження статусу 11 шкіл району. Проєкт рішення був більше, ніж революційний, можна сказати, убивчий. Людина, яка на той час повноправно керувала освітою, вийшла на трибуну сесії і сказала: залишіть все у спокою, ми самі розберемося. Проєкт рішення заколисані такими міркуваннями депутати райради перенесли на невизначений термін… Однак, аудиторам не подобається те, що на малокомплекті школи йшли великі гроші…

Ось у чому ми абсолютно упевнені, то у тому, що пані Багряк, працюючи в освіті, нічого злого не вчинила і ні на чому не нажилася. Спитайте будь-кого з керівників шкіл району і чи не кожен скаже, що працювати з нею просто, що не доводиться купувати за свій кошт фарбу чи крейду, як це було колись…

Ми б дуже хотіли, щоб ситуація з наслідками аудиту закінчилася максимально об’єктивно.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити