А у швидкій люди – наче космонавти

SambirWZ
230

А у швидкій люди – наче космонавти

Недавно довелося хвилин двадцять стояти в очікуванні на приятеля біля роздоріжжя поруч зі старим «Рибним» у Самборі. З боку Старого Самбора під сиренами на всіх парах летить у бік Львова швидка. Встиг глянути, бо на «зебрі» машина пригальмувала, в кабіну. Водій – наче у скафандрі і пасажир – очевидно, лікар, так само. Признаюся, страшнувато стало. Може, незвично… За якусь хвилину-другу – інша швидка під сиренами, але у зворотній бік. Люди, які застигли в очікуванні біля пішохідного переходжу встановили «діагноз» відразу: «То коронавірус»!

СПРАВДІ, останнім часом кількість хворих на наших теренах зростає. На початку пандемії спокійніше було, ніж зараз – якийсь мішок розв’язався. На початок тижня маємо таку картину: у Самборі 92 випадки, з них – 4 нові, у Самбірському районі – 72, Старосамбірському – 29. Народ, тим не менше, поділився на дві частини: одні вірять і бояться заслабнути, інші вважають це дурнею. Минулого тижня надибали на статистику Держпраці – гадаємо, це не фейк. Так ось, на першому місці у структурі смертності у державі явно не коронавірус. Перед ним ідуть серцево-судинні недуги, онкологія, грип та пневмонія, інфекційні та паразитарні хвороби, туберкульоз, СНІД, аварії, самогубства, а вже тоді коронавірус. Але не тішмося цим, біда поруч і бережного Бог береже. Кілька днів тому місцеві влади Самбора та Старосамбірщини розповсюдили прохання до нас – дотримуйтеся правил карантину! Ми їх уже півроку знаємо, залишилося хіба жити за цими правилами.

З того, що нам треба знати. Згідно з Постановою Кабміну №641 з 1-го серпня у районах і містах встановлюють окремі рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний». На сьогоднішній день, ми у найбільш безпечній – «зеленій». Нам, тим не менше, забороняється бути у громадських будівлях, транспорті без маски, під час проведення масових заходів – 1 людина на 5 квадратних метрів, у транспорті людей має бути не більше, ніж кількість сидячих місць, а в кінотеатрах зали заповнені лише на половину.

Доволі жорстко зреагував на поблажливі владні прогнози щодо коронавірусу колишній головний лікар Старосамбірської ЦРЛ Юрій Войтів: «Забезпечте обстеження хворих. Район цвіте на ковідну інфекцію, багато ускладнень пневмоніями. Відсутність обстежень спотворює дані і викликає заспокоєння. Ситуація значно гірша. Не дуріть себе і жителів району».

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити