А чому діти чиновників (колишніх чи теперішніх) не можуть бути талановитими бізнесменами?

SambirWZ
212

А чому діти чиновників (колишніх чи теперішніх) не можуть бути талановитими бізнесменами?

Не так давно ми захистили від нападок підприємця зі Старосамбірщини Мар’яна Яворського, 18-річна дочка якого стала підприємцем, і від бюджетних організацій отримала замовлення на постачання ігрових майданчиків, шкільних меблів, іншого інвентаря для фітнесу на суму майже півтора мільйона гривень.

При цьому сайт «Наші гроші», який завжди з підозрою ставиться до усього, що пов’язане з фінансами, говорив про неконкурентну процедуру отримання замовлення, а за прямими договорами. Сума одного замовлення коливалася від 70 до 150 тисяч гривень. Може б на цю історію ніхто не звернув увагу, але батько молодої підприємиці Мар’ян Яворський свого часу керував районним відділом освіти…

Хоча наша газета, розповідаючи про це, крамоли не помітила. Пан Мар’ян справді став підприємцем – не помирати ж йому після відставки, а участь доньки у підприємництві ми назвали сімейним бізнесом. Ну, може й допомагає батько дитині, що в цьому лихого? Історія забулася, хоча галасу здійняла немало, бо на Старосамбірщині не може бути так, аби хтось та не мав опонентів. Хоча ця ж історія мала б стати уроком для інших людей, які займаються бізнесом, мовляв, будьте панове, обережні, бо і на вас знайдуться «Наші гроші»…

І от минулої п’ятниці, наче сніг на голову, звалилося повідомлення такого змісту на тому ж сайті: «19-річний син мера Старого Самбора за два місяці отримав понад 1 млн грн на держзамовленнях. Зареєстрований у серпні цього року 19-річний підприємець Михайло Трухим із Старого Самбора за неповні два місяці отримав замовлень на понад 1 млн грн… З жовтня 2019 року він постачає до бюджетних організацій обладнання для ігрових майданчиків, шкільні меблі… Останній підряд Михайло Трухим отримав 21 грудня від Давидівської сільради вартістю 110 тис. грн, За контрактом, він постачатиме інвентар для фітнесу. Всі товари у нього замовили через неконкурентну процедуру закупівель  – за прямими договорами. Михайло Трухим зареєстрований як підприємець у місті Старий Самбір. Батько Михайла Трухима – міський голова Старого Самбора Ігор Трухим. У декларації за 2018 рік він зазначає, що проживає спільно із сином Михайлом. У соцмережах Михайло Трухим зізнається, що навчається в ЛНУ імені Івана Франка. Хоча як підприємець Михайло Трухим зареєстрований у серпні цього року, у грудні він почав шукати дистанційну роботу консультантом в Інтернет-магазин».

Якщо ви звернули увагу, «Наші гроші» про дітей колишніх чи теперішніх владоможців пишуть під стандарт – одне і те ж. Зрештою, якщо не помиляємося, обидва тати поміж собою дружать, то може й діти мають однаковий бізнес, однакові інтереси? Зрештою, хто заборонив синам-донькам бути талановитими бізнесменами навіть у такі юні роки? Інше питання, чи бізнес не заважає дітям вчитися і чи не шкода татусям, що про їхніх дітей таке  виписують? Рано чи пізно воно все одно вилізло б і попсувало реноме родинам… І нарешті, мусимо сказати, що цифра в один мільйон явно «перебільшена», бо то брудний «мільйон». Насправді чистий заробіток значно менший.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити