Бізнес ти наш ялинковий…

SambirWZ
165

Бізнес ти наш ялинковий…

Нічого нового – як тільки підходить пора Різдвяних свят, пишемо про одне і те ж – про ялинки, які селяни тирять з лісу, потім вивозять у міста та містечка для продажу. Треба сказати, то є дуже важкий бізнес.

Ялинку треба помітити, потім потайки зрубати, потім вивезти невідомо чим, об’ї-жджаючи контрольні пункти, згодом зуміти продати так, щоб поліцаї не вхопили. Але доведені до зубожіння селяни готові терпіти ці ризики, аби лише щось заробити. До слова, продаж лісових красунь перед святами – один з тих бізнесів, який у гірських районах прирівнюють до заготівлі грибів-ягід, каміння з річок і таке інше.

Отож, щороку пишемо про це, тому не будемо обділяти і 2017-й. На період новорічних свят в області утворили мобільні групи для виявлення незаконних рубок ялинок та інших хвойних дерев – є відповідне розпорядження голови ЛОДА Олега Синютки. У документі вказано, що офіційні місця продажу ялинок мають утворити до 18 грудня – утворили. Окрім того, всі хвойні на таких точках продажу мають мати маркування пластиковими бирками або стрічками зі штрих-кодом. Водночас Держекоінспекція, Нацполіція Львівщини, районні адміністрації та лісгоспи мають утворити мобільні групи для виявлення місць незаконних рубок хвойних дерев. І традиційно провадитимуть рейди… Хоча, треба відверто сказати, ці рейди – радше для годиться. Достатньо влізти перед святами у потяг Сянки-Львів, якщо, звичайно, влізете, бо усі проходи заставлені змотаними «за талію» лісовими красунями, і переконатися, що ніякі мобільні групи, пости не заважають горянам займатися ялинковим бізнесом…

А ще фахівці кажуть, що альтернатива – пластикові ялинки в будинку небезпечні для здоров’я.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар