Виграти вибори в обласну раду – все одно, що в парламент

SambirWZ
230

Виграти вибори в обласну раду – все одно, що в парламент

Зустрів колишнього депутата Самбірської міської ради. Пана Михайла справді давно не бачив, тому питання цілком логічне: «Де ви пропали?». Та ніде не пропадав – працюю, але політикою більше не цікавлюся і в депутати вже ніколи не піду. Ви уявляєте, мені казали, що якщо я депутат, то обов’язково злодій. Але ж я ніколи і ні у кого нічого не вкрав… То чому маю носити таке паскудне тавро? Це міркування пана Михайла вважаємо до певної міри актуальним, бо у жовтні місцеві вибори і кандидати мають знати, яке сприйняття електорату на них чекає…

І ДО теми. З майбутніми ОТГ ми уже розібралися: кожен вже знає, де буде жити. А тепер стартує наступний етап територіальної реформи – укрупнення районів. Минулого тижня Мінрегіонбуд оприлюднив свої наміри покраяти географічні карти. Зі Самбірського, Турківського і Старосамбірського районів був один – Самбірський з центром у Самборі. Ми відчуваємо, як це буде незручно, особливо бойкам на Турківщині, і здогадуємося, як важко буде керувати таким роздоллям. Районна рада, розповів наш радник з питань децентралізації, голова Самбірської районної ради Віталій Кімак, ймовірно, збережеться і буде виконувати певні об’єднавчі функції з питань співпраці між територіальними громадами, або, як жартує, будуть їздити в ОТГ з покладанням вінків, бо основні владні функції все ж зосередяться в самих ОТГ. Ще цікава новина від Віталія Володимировича, який пильнує думки експертів та законопроєкти: вибори депутатів за партійними списками відбудуться хіба у Самбірській та Рудківській ОТГ – вони з найбільшою чисельністю народу. У всіх інших ОТГ – мажоритарні вибори. Вибори депутатів обласної ради будуть в розмірах нових районів. Іншими словами, для того, аби кандидат здобув право на мандат, йому треба знайти якнайбільше симпатиків на теренах від Самбора до Турки. То, рахуйте, все одно, що виграти вибори в парламент…

Панове, ми живемо в такий час, що все в одну мить може змінитися – Верховна Рада з її більшістю нині така, що проголосувати може за будь-що і будь-коли. Тому вважати щойно написане остаточною правдою, не рекомендуємо.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити