Друге народження: «Рідний дім» стане рідним не лише для дітвори

SambirWZ
224

Друге народження: «Рідний дім» стане рідним не лише для дітвори

Ми не раз писали про ситуацію, яка виникла у Корналовичах, де десятиліттями успішно працював сиротинець «Рідний дім». З часом з’ясувалося, що й сиротинці уже немодні та й виникла проблема з фінансуванням закладу. Децентралізація неминуча, а заклад знаходиться на території однієї ОТГ – Новокалинівської, хоча діти звідусіль… Новий Калинів не горів бажанням брати на себе фінансові витрати.

НАРАДИ, дискусії та пошук правильного рішення, аби зберегти добротну та обжиту споруду, дали ефект і у вівторок, можна сказати, вдруге відкрили цю дитячу структуру, але тепер з новою назвою «Центр соціальної підтримки та сімей «рідний дім». То була спільна ідея Львівської обласної та Самбірської районної рад. І такий центр відкрили на Львівщині уперше. На день повторного новосілля чотири працівники «Рідного дому» уже пройшли науку у приблизно такому ж закладі в Дніпрі. І процес навчання для працівників, сказав «Високому Замку» голова райради Віталій Кімак, продовжуватиметься. У 2020 році Центр підтримала Львівська обласна рада, виділивши співфінансування в розмірі 1,5 млн. грн. Ще стільки ж коштів передбачила і Самбірська районна рада.

У Центрі створили кілька відділень: «Матері з дітьми», «Служба підтримка сім’ї», «Служба раннього втручання», «Термінового влаштування дітей». Якраз у цих назвах і криється новизна ідеї закладу. Це буде уже не просто сиротинець для дітей без батьків, це значно більші вимоги, інший контингент, стиль праці. Віталій Кімак розповів, що тут працюватимуть фахівці соціальної роботи, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, вихователі, лікар педіатр, лікар невролог, лікар реабілітолог, практичний психолог.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити