В ратуші нарадили підприємцям ринку найняти собі юриста, а не афериста

SambirWZ
58

В ратуші нарадили підприємцям ринку найняти собі юриста, а не афериста

Коли на сесію Самбірської міської ради приходять промисловики з ринку, то можна очікувати цікавинок. Хоча ми заздалегідь знаємо, навіщо ці люди приходять. Їхні вимоги чи прохання давно відомі: створити комунальний ринок на тій землі, яку орендує ТзОВ «Ринок-Сервіс», і тоді надходження підуть у міський бюджет і не буде проблем з фінансуванням медиків і вчителів.

І тоді усе стало б на свої місця і люди не ходили б в ратушу, наче на роботу. Оскільки прозвучало міркування від промисловців про те, що гроші з ринку йдуть в одну кишені, депутат міськради, керівник підприємства Іван Денькович взяв слово і вкотре запевнив, що людям нема чого перейматися, бо щонайменше 5 років він не збирається проганяти з цієї території продавців і не буде протягом цього періоду щось будувати. Згадав про те, що на підприємство підприємці написали 5 скарг у різні інстанції і йому доводиться, наче під копірку, давати пояснення-відповіді. Далі прозвучали міркування про те, що окремі активісти заради власних політичних амбіцій використовують підприємців ринку. Згадав пан Денькович приватизацію, яка тривала майже двацять років тому, ще за Тараса Тершовчина, і люди мали б тоді оспорювати приватизацію, а тепер уже усі терміни минули, уже усі, кому не лінь, перевіряли документацію і нічого незаконного не знайшли, а відтак, треба розуміти, приватизація була законною. А потім хтось нарадив торговельникам взяти собі у порадники фахового юриста, а не афериста, сісти за стіл перемовин і нарешті розставити крапки над «і». Готовий пан Денькович до діалогу… Активіст, який захищає інтереси продавців ринку, Дмитро Шикітка, звинуватив Івана Деньковича у тому, що той начебто нашахраював на ринку 10 мільйонів, бо нібито не мав угоди на оренду землі… Міський голова Юрій Гамар уже потім назвав активіста балаболом… Приблизно в такому дусі тривало обговорення давньої проблеми, люди вправлялися у красномовстві, але так чи інакше, треба з тим щось робити… Ідею «що робити» таки озвучили… Комунальний ринок свого часу створили – це було за правління мера Тараса Копиляка. Навіть призначили директором депутата Олега Француза. І все начебто справно, та тільки комунальний ринок був віртуальним, адже не мав під собою землі. З часом пан директор звільнився, а ринок продовжував висіти у повітрі. За пропозицією нинішньої влади, комунальному ринку вирішили віддати так званий майданчик біля десятої школи. Ідея у принципі непогана, але, почувши її, промисловці замахали руками: не хочемо майданчика біля десятої школи, а хочемо тієї землі, на якій десятиліттями торгуємо, бо за стільки літ сплати податків заслужили якісь три квадратні метри ґрунту… І в цьому місці вийшла за трибуну представниця тих підприємців, які торгують запчастинами. З ними теж цікаво вийшло: спочатку торгували на Торговій там, де зараз Тарас Копиляк зводить торговий центр. Потім їх  переселили на територію гуртівні «Ліля», але і там спокою нема. Продавці запчастин облюбували собі територію майданчика біля десятої школи, написали листа в ратушу, але близько року їм відповіді так ніхто і не дає…

Як і слід було очікувати, сторони не дійшли компромісу. Іван Денькович, звісно ж, не погодиться віддати орендовану землю, а підприємці наполягають на своєму – віддайте, бо ми цього варті. Аби ще раз поміркувати над виходом з ситуації, наступного дня дирекція ринку прийшла на розмову з підприємцями. Людей зібралося близько тридцяти, хоча в ратушу дружно приходять усі – майже сотня. Сторони вкотре заявили про свої інтереси. Іван Степанович розповів нам, що підприємці начебто зрозуміли, що їх намагаються використати певні особи в політичних цілях, але наприкінці одна з продавчинь таки заявила: якщо не віддаєте нам землю, тоді війна… Ну, війна, то війна – нічого дивного чи нового… Наступне сесійне засідання намітили на вчорашню середу – переддень Святого Миколая, коли товар на промисловому ринку йде ліпше, ніж в інші дні. І знову людям треба буде втрачати заробіток?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити