Горяни стануть здоровішими – нова апаратура уже в лікарні і має працювати без… хабарів

SambirWZ
146

Горяни стануть здоровішими – нова апаратура уже в лікарні і має працювати без… хабарів

Старосамбірська ЦРЛ придбала сучасний стаціонарний ультразвуковий діагностичний апарат експертного класу з високою діагностичною здатністю, який уже готовий до роботи в  терапевтичному відділенні. 

НА ЧЕРЗІ – постачання та встановлення дефібрилятора, генератора кисню, трьох операційних ламп, 5 столів медичних інструментальних, апарату штучної вентиляції легенів, 6 реанімаційних моніторів пацієнта, апарат рентгенівський, аналізатора біохімічного напівавтоматичного та спірометру портативного. Ми розуміємо, що багато термінів, тут викладених, простому обивателеві важко сягнути своїм розумом, але будемо вірити у те, що апаратура вкрай необхідна і уже найближчим часом горяни стануть здоровішими.

Голова райради Тетяна Терлецька відзначає, що такі обновки – плід праці виконавчого апарату ради, бо виграли черговий проект і вміло його реалізували. Оновлення обладнання в медичному закладі, заміна його на нове, що здатне виконувати свої функції більш ефективно і якісно, стало можливим завдяки впровадженню інфраструктурного компоненту проекту «Спільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько – українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні». Цей міжнародний проект реалізовували у партнерстві Старосамбірської районної ради, КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ», Бещадського повіту та закладу охорони здоров’я Устрик Дольних в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом.

Від себе додамо два моменти: прикро, але нам доводиться тішитися тим, що маємо нарешті якусь людську апаратуру в лікарні, яка, здається, давно уже мала б там бути. І друге: все ж написання проектів дає свій ефект. І якщо допомогти лікарням не може влада самотужки, то хоч з поміччю сусідів-партнерів рухаємося до цивілізації. Одне слово, не треба боятися чи скептично ставитися до пропозицій Європи. І наостанок: якщо щось не те ляпнемо, то вже вибачайте, але хотілося б, щоб апаратура, яка прийшла у район скооперованим коштом, не була предметом наживи для лікарів на пацієнтах. Ми б навіть на двері кабінетів, де це диво медицини стоятиме, почепили таблички на кшталт «Тут хабарів не беруть».

Вікторія ГАРБАДИН.

Вас це може зацікавити