Депутати «пчихнули» на хімічне рішення – то недобре

SambirWZ
198

Депутати «пчихнули» на хімічне рішення – то недобре

Про те, як на Самбірщині боряться з великим отруєнням полів, редакції розповів начальник управління агропромислового розвитку Микола Аннич. За його словами, у квітні засідала робоча група, на яку запросили великих латифундистів та пасічників.

МОВА йшла про використання агрохімікатів на полях. Домовилися, що аграрники будуть дотримуватися порядку: обробляти лани лише вночі – до десятої ранку і в обов’язковому порядку повідомляти про це громади. Однак, було кілька звернень пасічників і проблему зняли, як мовиться, на місці. Але, підкреслив пан Аннич, якщо з великим землевласниками більш-менш контакт налагодили, то їхнім шляхом, виявляється, йдуть і «малі» фермери, які так само сиплять купу хімії. І їх теж запросять на наступне засідання комісії… Начальник управління повідомив, що у кожному селі представники Держпродслужби організували оперативні штаби, які мають реагувати на порушення санітарних норм при використанні хімії.

Тема доволі серйозна, враховуючи бодай той факт, що на Франківщині череда худоби, що випасалася біля «обсипаного» поля, потерпіла – здуло 17 корів, а молода пастушка потрапила до лікарні з гіркотою у роті, головним болем, нудотою… Ми недарма знову повернулися до цієї теми… Попереднього разу розповідали про те, що депутати Старосамбірської районної ради не прийняли рішення про розумне використання агрохімії. Рішення не набрало потрібної кількості голосів. Чи тому, що, як казав депутат Андрій Волощак, він у тому не розуміється, чи тому, що проект рішення вносив Мирон Пацай, однак амбіції у такій ситуації зайві. Це проблема, яка з року у рік нагадує про себе усе частіше. Тому, переконані, депутатам райради треба знову повернутися до цієї теми.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар