Добромильським дітям у Польщі показали інші планети, Балтійський шторм і дали покерувати гміною

SambirWZ
75

Добромильським дітям у Польщі показали інші планети, Балтійський шторм і дали покерувати гміною

Участь учнів Добромильської школи у міжнародних програмах не є сенсацією. Але проект «Разом на шляху до професійного успіху» здивував неординарністю та креативністю. І вивершенням стала поїздка наших дітей до м.Лази поблизу Кошаліна (Польща). Подорож взяли під опіку вчителі англійської мови Оксана Долгун та Олександра Рачинська.

Шлях неблизький – 1000 кілометрів, але як тільки прибули до місця призначення, взялися до роботи – ознайомилися з завданнями проекту, отримали інформаційні матеріали і дуже скоро зник поміж дітьми мовний бар’єр. Дружні стосунки закріпили дискотекою та розучуванням латино-американського танцю разом із відомим DJ-єм Криштофором Шторком. Наступний день приніс багато приємних сюрпризів. Лекція про види стереотипів та шляхи їх подолання, візит до Кошалінської політехніки для закріплення набутих знань щодо стереотипів – саме цей навчальний заклад є прикладом їх подолання в сучасному житті. Була цікава екскурсія до обсерваторії, яка захопила учнів масштабністю і можливістю побачити планети за допомогою надсучасних телескопів – такого у Добромилі точно нема. Вражали не тільки планети, а й земне – центр науки «Експеримент». Тут можна було не тільки пізнати наукові досягнення, але і відчути всі явища природи, функції власного організму… Гданськ подарував захоплюючу розвагу «У місті». Діти вчилися працювати в групах, розвивали уміння приймати рішення, а насамперед – адаптуватися та виживати у великому місті, і навіть знайти собі роботу. Не можна не згадати заняття з експертом, який вчив поборювати страх, знімати стрес, комплекси надуманої неповноціності і навіть вчилися, як сподобатися потенційному роботодавцеві, як правильно написати резюме про себе…

Наші діти спробували себе у різних ролях – і глядачів, і працівників у дитячому садочку, у лісництві, в готелі, хтось на якийсь час став актором Балтійського театру, хтось – редактором газети чи працівником телебачення та радіомовлення «Кошалін», а комусь пощастило покерувати гміною.

І хоч все це були речі дуже серйозні, однак дітлахи виманювали час і на розваги, вважаючи на те, що це відновлює силу, допомагає знайти нових друзів і виявити у себе приховані таланти. Скажімо, виробити тембр голосу, покерувати власним тілом, спробувати кулінарні здібності. Конкурс «Мій вареник найкращий» особливо припав до душі кожному… За ці прекрасні та змістовно прожиті дні ми щиро вдячні координатору проекту, нашій землячці Ірині Кузян. Проект «Разом на шляху до професійного успіху» реалізований завдяки Польсько – Українській Раді обміну молоді та підтримки Міністерства освіти України і Міністерства народної освіти Польщі, пишуть нам добромильчани.

Як правило, не описуємо у деталях такі подорожі молоді за кордон, бо вони завжди цікаві нашим людям, які пізнають те, що раніше у себе не бачили і не чули. Наприклад, справжній Балтійський шторм, якого у Добромилі також нема і не буде, але ми не могли не надрукувати розповідь вчительки Оксана ДОЛГУН ще й з інших міркувань. Не виключено, ця подорож мала намір ближче познайомити наших дітей з польським життям, аби і вони приїжджали туди вчитися – це нині хоч дорого, але модно. Питання в іншому: чому у нас не провадять такі професійно-ознайомлюючі речі для випускників шкіл, чи тих дітей, які невдовзі стануть випускниками?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар