Дорога до Європи через Нижанковичі обійдеться у мільйон євро

SambirWZ
44

Дорога до Європи через Нижанковичі обійдеться у мільйон євро

Ця подія, можна сказати, історична і не лише для Нижанкович. Видається на те, що давні розмови з приводу відкриття там міжнародного пункту пропуску починають матеріалізуватися. І ще про значущість… Голова обласної ради Олександр Ганущин на будь-що не їздить, а тому його присутність свідчила про те, що розпочинається щось грандіозне…

МИ УЖЕ повідомляли нашим читачам, що селище здобуло перемогу у конкурсі проекту «Україна-Польща-Білорусь», що ним опікується «Єврорегіон-Карпати-Україна», і уже з наступного року розпочнеться будівницво нової дороги до Нижанковицького пункту пропуску. Тут треба додати трохи недалекої історії. Сам пункт мають зводити поляки на своїй території, а нам ставили вимоги:  то їм міст з дерев’яним настилом не подобається, то дорога паскудна. І от завдяки проекту з Євросоюзу надійде мільйон євро на 4 кілометри. Хто буде виконавцем робіт, у Нижанковичах ще не знають, однак знають точно, що поляки пильнуватимуть за кожним своїм євро і халтура не пройде. Ми це уже проходили, коли за Івана Грися ремонтували об’їзну дорогу в райцентрі. А тепер про саму імпрезу. Місцевий священик освятив символічний камінь, встановлений на знак початку будівельних робіт. Хоча Олександр Ганущин і пожартував, мовляв, він більше нагадує надгробний камінь, але тут же себе виправив: насправді, це не надгробок, а лише початок великої справи. Через два роки, як дорога встелиться, камінь віддадуть у музей. Депутат обласної ради Михайло Гичка, керівники району Тетяна Терлецька, Руслан Пупа, голова ОТГ Володимир Смолінський дякували самі собі за добру справу, хоча, як ми відчули, вона стає реальністю, бо має доброго лобіста – виконавчого директора «Єврорегіону-Карпати-Україна» Галину Литвин. Та й чиновники на місцях доклалися до написання проекту і його аргументації. Повірте, Європа просто так гроші не дає, вкладає  лише туди, де вони вкрай потрібні і будуть працювати. Отож, навесні наступного року усе й розпочнеться.

Мусимо виправити у цьому місці одну ситуацію. Господар території Володимир Смолінський висловив претензії журналістам, бо його нагородила районна влада грамотою до дня місцевого самоврядування, а ми про це не написали. Видно, в ініціаторів цей рядок десь випав зі звіту, але заради справедливості стверджуємо, що й колектив самоврядуванців з Нижанкович поважають… А за нагоди ми перепитали у пана Володимира, чому так мало його земляків прийшли на таку історичну подію. Бо ми порахували, що було стільки ж заїжджих, скільки й місцевих. Відповідь трохи розхвилювала: людей у принципі нема – більшість на заробітках. Це якраз те, чого найбільше боялися, адже з відкриттям ще одного пункту пропуску наші люди будуть ще легше добиратися на роботу, наприклад, у Перемишль. Їх уже і так мало що зосталося, а то буде ще менше.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар