Дітям горян світить хіба «зелене море» – батьківські лани

SambirWZ
202

Дітям горян світить хіба «зелене море» – батьківські лани

Ми завжди скептично ставимося до поняття літнього оздоровлення школяриків, на які у місцевих бюджетах закладають певні суми, почасти немалі. Наш скептицизм підкріплений тим, що коли дитина рік ходила до школи вчитися, а тепер треба йти туди ж відпочивати, а тим паче, оздоровлюватися – то це повний маразм. Ну, але так колись держава вимагала, так тепер і залишилося. Як пережиток далекого минулого. Але батькам у радість, бо діти ще зо два тижні мусять при школі оздоровлюватися.

ХОЧА, цікаву думку висловив нам радник голови РДА Старосамбірщини Івана Грися Юрій Войтів: слово «оздоровлення» передбачає, що у закладі мають бути найперше медики і займатися лікування чи профілактикою, а вже попри все інше – активний відпочинок. Має рацію. Ми колись іншу ідею пропонували: на ті гроші, які виділяють місцеві бюджети на оздоровлення, ліпше дітей повезти на день-два кудись в іншу місцину та показати її принади. Хоч клас згуртується у нестандартній обстановці… Постало це питання на Старосамбірщині і цьогоріч. Як сказав Іван Грись після колегії РДА, коли слухали оздоровлення, тему провалили. Бодай би з тієї простої причини, що наприкінці минулого року не закладали у районному бюджеті жодної копійки… Роками район славився тим, що відпочинковий табір був при Стрілковицькому інтернаті (тепер ліцей). Але для того, аби влітку запросити туди дітвору, треба майже півтора мільйона гривень на протипожежну систему та облаштування санітарних норм. Таких грошей нема, зате є питання: якщо у цьому закладі круглий рік вчаться і живуть діти, то невже на літній відпочинок треба додаткову пожежну сигналізацію? Голову РДА це теж хвилює, але він ствердив нам, що не допустить на території району такої пожежі, як була колись у таборі під Одесою… І нікому цього не дозволить.

Потім владні мужі взялися до арифметики і доктор Войтів підрахував: якщо до того півтора мільйона гривень на пожежне обладнання додати ще якийсь мільйончик на утримання самого табору, то чи не ліпше на ці кошти накупити путівок для певної категорії дітей і відправити у цивілізований відпочинково-лікувальний заклад. І було б значно більше користі.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити