Заборговану зарплату медикам столичні очільники «садять» на місцеві бюджети? Чи уряд допоможе?

SambirWZ
38

Заборговану зарплату медикам столичні очільники «садять» на місцеві бюджети? Чи уряд допоможе?

Останнім часом медики усе частіше допитуються: чи виплатять їм зароблену зарплату? Заборгованість є і, як казав одного разу головний лікар ЦРЛ Богдан Марчук, бракуватиме до кінця 2019-го 7 мільйонів гривень.

У нас щороку виникає така ж ситуація, але потім держава чи то під якісь чергові вибори чи просто з милосердя грошенят підкидує. Є надія, що медиків не залишать і цьогоріч, щоправда, надія надто примарна.

В ЦРЛ уже оптимізувалися так, що скоро взагалі не буде кому працювати, казав той же Богдан Марчук, і, якщо ситуація буде такою ж, то медсестри просто поїдуть до Польщі на заробітки. І навіть важко сказати, чи потішить їх новина від міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької, мовляв, місцева влада – власник закладів охорони здоров’я, має дофінансовувати медичні установи. Це була її відповідь під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Всі кошти, які були закладені цього року на медичну субвенцію, яка охоплює й оплату праці медичним працівникам, були повністю перераховані до бюджетів місцевої влади, яку і звинуватила у недостатньо відповідальному ставленні до організації роботи закладів охорони здоров’я. Здається, стільки мільйонів, скільки потребує наша медицина, у місцевих бюджетах нема. Наприкінці тижня стало відомо, що уряд начебто додасть гроші місцевим лікарням України – 700 мільйонів. Але чи цього вистачить?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити