Заборговану зарплату медикам столичні очільники «садять» на місцеві бюджети? Чи уряд допоможе?

SambirWZ
9

Заборговану зарплату медикам столичні очільники «садять» на місцеві бюджети? Чи уряд допоможе?

Останнім часом медики усе частіше допитуються: чи виплатять їм зароблену зарплату? Заборгованість є і, як казав одного разу головний лікар ЦРЛ Богдан Марчук, бракуватиме до кінця 2019-го 7 мільйонів гривень.

У нас щороку виникає така ж ситуація, але потім держава чи то під якісь чергові вибори чи просто з милосердя грошенят підкидує. Є надія, що медиків не залишать і цьогоріч, щоправда, надія надто примарна.

В ЦРЛ уже оптимізувалися так, що скоро взагалі не буде кому працювати, казав той же Богдан Марчук, і, якщо ситуація буде такою ж, то медсестри просто поїдуть до Польщі на заробітки. І навіть важко сказати, чи потішить їх новина від міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької, мовляв, місцева влада – власник закладів охорони здоров’я, має дофінансовувати медичні установи. Це була її відповідь під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Всі кошти, які були закладені цього року на медичну субвенцію, яка охоплює й оплату праці медичним працівникам, були повністю перераховані до бюджетів місцевої влади, яку і звинуватила у недостатньо відповідальному ставленні до організації роботи закладів охорони здоров’я. Здається, стільки мільйонів, скільки потребує наша медицина, у місцевих бюджетах нема. Наприкінці тижня стало відомо, що уряд начебто додасть гроші місцевим лікарням України – 700 мільйонів. Але чи цього вистачить?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити