За кошти від ратуші на індивідуальне опалення пенсіонер придбав собі калорифер

SambirWZ
35

За кошти від ратуші на індивідуальне опалення пенсіонер придбав собі калорифер

До редакції «Високого Замку» часто заходять пенсіонери поскаржитися на власну долю. Як сказав один з них, боюся відповідати на запитання «Що у вас нового», бо все нове чомусь виглядає гірше, ніж колишнє… А скаржаться на те, що не виходять субсидії. А що вдієш, нова влада зробила умови отримання субсидій жорсткішими, і багато хто перед холодним періодом і моторишними сумами в платіжках залишається беззахисним.

А цей пенсіонер прийшов поскаржитися не лише на те, що субсидії не виходять, а мав їх протягом десяти років, а й на холод у двокімнатній квартирі. Він мешкає у багатоповерхівці разом з дружиною – теж пенсіонеркою. Коли, каже, усі мешканці підписувалися за від’єднання від централізованого опалення, то і сам підписав, а тепер страждає. На індивідуальне опалення не вистачає грошей. Міська рада, щоправда, пішла назустріч і виділила 2 тисячі гривень. Питаємо у чоловіка, як їх використав, а той відповів: купив калорифер… Це вихід з ситуації, але це не зовсім те, під що влада виділяла гроші. Ми знаємо, що раніше ратуша давала поміч бідним пенсіонерам, аби вони облаштовували у своїх помешканнях індивідуальне опалення. Признатися, висловлювали тоді правдиву, хоч і жорстку власну позицію. Будь-яка квартира так чи інакше має своїх спадкоємців. От нехай діти-внуки і проводять опалення. У цій ситуації, про яку розповідаємо, інакше: є прописана внучка, але, якщо правильно збагнули, життям стареньких не надто цікавиться, а заповіту ще не зробили ні на кого. Признатися, шкода стало чоловіка, бо нині мерзнути на власних квадратах, і, мабуть, не одні такі, але життя диктує такі умови. Видається на те, що рано чи пізно, а на персональне тепло треба буде витратитися. Ми перепитали у чоловіка, яку має пенсію. Сукупний дохід – більше 5 тисяч гривень. Сума і невелика, і немала. Не знаємо, які там у них витрати, але грітися світлом за відсутності субсидій – справа не з приємних, і калорифер від міськради не конче буде рятувати ситуацію.

Аби з’ясувати, як у нас справи з відключенням від тепла, ми зателефонували керівнику теплокомуенерго Олегу Полюзі. Він знає нашого скаржника, бо той і раніше приходив нарікати на не зовсім теплі батареї… Тоді й запропонували йому переходити на індивідуалку. Цей будинок, як і усі інші у місті, від центрального тепла уже від’єднані. Залишилася хіба будівля гуртожитку на Шухевича, але технічно важко від’єднатися, і одна квартира – на вулиці Пластунів, але там, як ми збагнули зі слів Олега Омеляновича, теж певна ситуація…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити